Jau kurį laiką „Intel“ procesoriai garsėja kaitimu. Didelės pasipiktinimo bangos sulaukė ankstesnis bendrovės pranešimas, jog būsimas dviejų branduolių procesorius „Smithfield“ kais dar labiau, nei ankstesni modeliai ir darbui suvartos net 130 W energijos. „Intel Developers Forum“ metu „Intel“ grįžo prie kaitimo temos ir pranešė, jog ateityje procesorių suvartojamas energijos kietis, o atitinkamai ir kaitimas, tik mažės.

Vienas iš „Intel“ vadovų Bensonas Inklis (Benson Inkley) gausybę renginyje dalyvaujančių bendrovių atstovų ir žurnalistų asmeniškai patikino, jog ilgainiui energijos suvartojimas būsimuose „Intel“ procesoriuose tik mažės, kol pasieks vos 60 W ribą. Tikslesnės informacijos apie tik 60 W suvartosiančius produktus neskelbiama.

Inklis taip pat pareiškė, jog ateityje diferencijuodama savo produkcijos asortimentą „Intel“ stengsis pasiūlyti vartotojams galimybę rinktis – našumo trokštantiems žaidimų fanams teks susitaikyti su nemenku jiems skirtų procesorių kaitimu, tuo tarpu mažiau reiklūs biuro vartotojai turėtų vėl grįžti prie mažiau kaistančių ir, atitinkamai, tylesnių sistemų.

Planai daug žadantys, bet aš baiminuosi vieno dalyko – kad „Intel“ kaip būdą kaitimui mažinti ims siūlyti procesorius su pažangiais būdais ventiliatorių apsukoms priklausomai nuo apkrovų reguliuoti. Tai juk būtų tik popierinis problemos sprendimas, visiškai iš esmės nepašalinantis „keptuvė kompiuteryje“ bėdos.