Gal AMD bandymai susigražinti pozicijas vaizdo sprendimų rinkoje su „Radeon HD 4000“ serijos pasirodymo ir atrodo neblogai, bet situacija pagrindinių procesorių rinkoje nelabai keičiasi. Rinkos tyrimų bendrovės IDC duomenimis, joje ir toliau stiprėja „Intel“, kramtantys AMD tenkančią rinkos dalį.

Procesorių pardavimai tradiciškai ramų antrąjį ketvirtį buvo rekordiniai. Lyginant su tuo pačiu praeitų metų laikotarpiu, jie padidėjo 16,1 procento. Beje, gamintojų apyvarta tuo pat metu sumažėjo – dėl to kalta įsisiūbavusi konkurencija kainomis nebrangių kompiuterių rinkoje.

„Intel“ antrajame ketvirtyje teko 79,7 proc. rinkos – 0,9 proc. daugiau nei anksčiau. Tuo tarpu AMD tenkanti pyrago dalis sumažėjo 1,2 procento – dabar ji siekia 19,7 procento, nors prieš mažiau nei metus buvo 23,5 proc. Treti – gerokai atsilikę VIA su 0,6 procento rinkos (!).

Jei žiūrėti į nešiojamų kompiuterių procesorius, situacija panaši – „Intel“ tenka 86,5%, AMD 12,6%, o VIA 0,9% rinkos. Tarnybinių stočių rinkoje lyderiai taip pat „Intel“, valdantys net 86,2 proc. jos. AMD tenkinasi 13,8 procento.

AMD stipriausi būtent staliniuose kompiuteriuose, kur jų rinkos dalis didžiausia ir siekia 26,4 procento. „Intel“ taip pat ne šešėlyje – 73,3 procento stalinių kompiuterių procesorių rinkos.

IDC prognozuoja, kad procesorių rinkos pajamos per šiuos metus augs 7,5 procento ir pasieks 32,8 mlrd. JAV dolerių.