Intel siūlo naują paslaugą – kompiuterio tobulinimą – už tam tikrą pinigų sumą atsidaryti papildomas procesoriaus galimybes. Tereikės už nustatytą kainą atsisiųsti specialiai tam skirtą Intel programinę įrangą. Jos kaina – net 50 JAV dolerių.

Pirmasis specialiai tam pritaikytas modelis – Pentium G6951. Jis turi du branduolius, dirbančius 2,8 GHz dažniu ir turi 3 MB L3 tipo spartinančiosios atminties. Įsirašius specialią programinę įrangą procesorius įgauna dar 1 MB papildomos spartinančiosios atminties ir ima palaikyti Hyper Threading technologiją, sukuriančią du virtualius branduolius.

Na o dabar paanalizuokime gautą rezultatą. Iš esmės Pentium G6951 virsta Core i3 serijos procesoriumi, kadangi vieninteliai architektūriniai skirtumai – Hyper Threading palaikymas bei spartinančiosios atminties kiekis. Tiesa, Pentium G6951 dirba 2,8 GHz dažniu, o silpniausias Core i3 serijos procesorius Core i3 530 pasiekia 2,93 GHz greitį.

Atnaujinimas kainuos 50 JAV dolerių. Tokia kaina yra tiesiog absurdiška. Minėtasis Core i3 530 yra tik 50 Lt brangesnis, nei šis Pentium G6951. Taigi vietoj 50 JAV dolerių už atnaujinimą, sumokėję 50 Lt gausime identišką architektūrą ir didesnę galią (kadangi Core i3 dirba 133 MHz didesniu dažniu). Na o jau ką kalbėti apie AMD Athlon II X4 serijos procesorius…

Tokį variantą galima rinktis nebent nusipirkusiems šį procesorių ir nusivylusiems jo galia, arba po kiek laiko, kai atnaujinimo kaina bus nusiritusi žemyn, o procesoriaus prekyboje bus nelikę nė kvapelio.

Kaip jau ir minėjau, Intel sukurtiems atnaujinimams aktyvinti tereikės tik specialios programinės įrangos. Na o kaip viskas įvyksta su mokama programine įranga, neabejoju, jog puikiai žinote ir patys.

Kol kas tai tik bandomoji programa. Ateityje galime tikėtis ir daugiau panašių pasiūlymų. Jeigu Intel ateityje sugebės pasiūlyti dėmesio vertus atnaujinimus – bus labai šaunu, o jei bus siūlomi tik tokie pasiūlymai, kaip šis – tada nieko gero.

AMD procesoriuose galima įžvelgti truputį panašių atnaujinimo galimybių, kai pakinta visa procesoriaus architektūra. Athlon II serijos procesoriai turi galimybę atrakinti net 6 MB L3 tipo spartinančiosios atminties, o tam tikri dviejų ir trijų branduolių procesorių gali virsti keturbranduoliais agregatais. Žinoma, šiems atrakinimams reikės tam tikslui tinkamos motininės plokštės ir labai daug sėkmės.