Iki šiol Intel vaizdo plokštes buvo galima vadinti tiesiog nevykusiomis. Iš esmės jos buvo skirtos tik kompiuteriui funkcionuoti: jos veikė, tačiau jokio padoresnio darbo, kuriam reikalinga vaizdo plokštė atlikti nesugebėdavo.

Taip būdavo iki šiol. Intel ruošiasi pristatyti naujus Sandy Bridge procesorius. Kartu su jais pasirodys ir naujos integruotos grafikos plokštės, esančios šiuose procesoriuose. Jos bus kurkas geresnės, nei iki šiol gamintos Intel vaizdo plokštės.

Katik pasirodė informacija, jog jos bus visai sparčios. Pasak testų jos bus 10 procentų greitesnės už ATI HD 5450. Minėtoji plokštė yra neintegruota ir kainuoja 150 Lt. Ji tinkama filmam ir senstelėjusiems žaidimams. Manau, jog HD 5450 plokštė yra gan nevykusi, kadangi už 30 – 50 Lt didesnę kainą galima nusipirkti kurkas galingesnes HD 4650, HD 5550, GF 9500GT ir GF 220 vaizdo kortas, su kuriomis žemesne grafika puikiai suksis net ir naujausi žaidimai. Taigi už minėtąją HD 5450 10 procentų spartesnė Intel integruota plokštė, 3DMark Vantage Benchmark testuose, turėtų surinkti apie 1500 taškų Perfomance rėžime. Tokios galios pilnai pakanka žaisti net ir naujesnius žaidimus minimaliais nustatymais. Tai yra geras pasiekimas integruotai vaizdo plokštei, ypač Intel gamybos. Žinoma, dar daug kas priklausys nuo darbinės atminties kiekio ir jos spartos.

Ši plokšte dirbs 850 MHz dažniu. Prireikus ji paspartės iki 1350 MHz. Plokštė, lyginant su pirmtakėmis, turės nemažai teigiamų architektūrinių patobulinimų. Tai bus pirmoji Intel plokštė pagaminta pagal modernią 32nm technologiją. Ji galės pakonkuruoti su pigiomis AMD ir nVidia plokštėmis. Intel, prieš jas turi gerą ginklą – yra gaunama kartu su Sandy Bridge procesoriumi.