Gana netolimoje ateityje „Intel“ planuoja pasiūlyti procesorius, kurie bus iki 15 kartų spartesni už dabartinius bei turės iki 32 branduolių.

Vis dažniau techninės įrangos naujienų svetainėse pasirodo informacija apie kodiniu vardu „Gulftown“ vadinamą procesorių. Jis turėtu turėti aštuonis „apdorojimo modulius“, kiekvieną iš jų sudarys po keturis branduolius. Gali būti, jog tai reiškia, kad ateityje į kompiuterį dėsime ne vieną lustą, o kelis iš jų, kurie dirbdami drauge bus tarsi vienas procesorius. Kiekvienas iš „apdorojimo modulių“ procesoriaus „Gulftown“ atveju turės 3 MB trečio lygmens spartinančios atminties, kurią dalinsis visi branduoliai. Kiekvienas branduolys turės ir po 512 KB antrojo lygmens spartinančios atminties, kuria naudosis tik jis pats.

„Intel“ darbuojasi ir ties „Keifer“ projektu, kurio esmė taip pat yra daugelio branduolių procesoriai orientuoti į tarnybinių stočių rinką. Joje „Intel“ veikiausiai bandys konkuruoti su „Sun Niagara“ procesoriais. Kol kas nėra aišku ir tai, kokiam rinkos segmentui bus skirtas „Gulftown“. Veikiausiai – tarnybinėms stotims, bent jau jei pasirodys per artimiausius kelis metus. Jei vėliau – gal ne tik joms.

2010 metais „Intel“ planuoja naudoti 32 mm technologinį procesą, kuris procesorių su daug branduolių gamybą turėtų palengvinti.