Vos prieš tris metus tik itin dideli verslo serveriai turėjo po keturis procesorius. Tuomet panašaus lygio lustinės konstrukcijos nešiojamuose kompiuteriuose buvo tiesiog neįsivaizduojamos. Tačiau, panašu, prie tos minties jau galime pratintis – Taivanyje vykstančio „Intel Developers Forum“ metu kompanija pademonstravo pilnai veikiantį keturių branduolių procesorių nešiojamiems kompiuteriams.

Teigiama, kad lustą spėta gauti iš gamyklos tik prieš pat renginį. Jo pagrindą sudaro „Penryn“ architektūra, kuria grįsti procesoriai staliniams kompiuteriams turėtų pasirodyti jau po mažiau nei mėnesio. Tuo tarpu lusto nešiojamiesiems teks palaukti – jis turi pasirodyti tik maždaug po metų.

Procesorius turi 12 spartinančios atminties bei dirba su 1066 MHz dažnio pagrindine magistrale suvartodamas iki 45W energijos. Neabejojama, kad keturių branduolių lustai nešiojamiesiems bus gaminami naudojant tik 45 nm technologinį procesą. Procesoriai priklausys „Intel Core 2 Extreme“ šeimai bei bus skirti itin spartiems nešiojamųjų modeliams.

Patys „Intel“ nieko daugiau nekomentuoja – jie tiesiog parodė veikiantį pavyzdį ir tiek. Tikėtina, jog keturių branduolių procesoriais nešiojamiems kompiuteriams bus suderinami su būsima „Montevina“ platforma, o ne su dabartine „Santa Rosa“.