Intel oficialiai pranešė nutraukianti visų nešiojamiesiems ir stacionariesiems kompiuteriams skirtų procesorių gamybą. Masinė gamyba bus nutraukta vasarą, o iki metų pabaigos turėtų išsekti ir esamos Intel procesorių atsargos. Tokį savo sprendimą kompanija paaiškino tuo, kad tokie kompiuteriai yra visiškai neperspektyvūs ir jų dienos jau suskaičiuotos.

„Kam reikalingos lėtos, sunkios, gremėzdiškos ir ūžiančios dėžės. Visi vartotojai yra linkę rinktis šiuolaikišką, greitą ir nebrangų sprendimą – planšetinį kompiuterį. Pavyzdžiui jau niekas neįsivaizduoja darbo su Excel, Word ar PowerPoint naudojant atgyvenusius stacionariuosius kompiuterius. Visi žmonės juos tvarko planšetiniame kompiuteryje, ar išmaniajame telefone, nes tai yra paprasčiau ir efektyviau“,- teigia Intel vadovas Brian Krzanich.

O kaip bus su žaidimais? Intel vadovas atsako ir apie juos: „Žaidimai yra mirusi medijos rūšis. Kas gi norėtų dieną praleisti namie prie kompiuterinių žaidimų, o ne, pavyzdžiui, su draugais nueiti į kino teatrą ar paplūdymį? Žaidimus dažniausiai žaidžia nepilnamečiai, kurie neturi jokios perkamosios galios, nes yra išlaikomi tėvų. O net ir vyresni nei 18 metų žaidėjai dažniausiai yra asocialūs kitų išlaikomi žmonės, neturintys pastovaus pajamų šaltinio“

Pasak Intel, brandesnieji renkasi smagius ir interaktyvus Indie stiliaus žaidimus. Pastarieji planšetiniuose kompiuteriuose yra žymiai maloniau žaidžiami dėl lietimui jautrių ekranų.  Na o likusiems žaidėjams buvo rekomenduota naudoti konsoles. Kompanijos teigimu apie PC žaidimų eros pabaigą jau buvo galima suprasti iš Rockstar žingsnio neleisti GTA V versijos stacionariesiems kompiuteriams. Be to buvo akcentuota, kad konsolės yra parankesnis sprendimas pastovių pajamų neturintiems asmenims bei trečiojo pasaulio šalims, kur kompiuteriniai žaidimai vis dar yra „ant bangos“.

Fantaz.lt, Games.lt