Neseniai pasakojome apie interviu su vienu AMD atstovu. Jis teigė, jog karas dėl branduolių, kaip neseniai vykęs karas dėl dažnių netolimoje ateityje turėtų baigtis. Jis įvardijo, jog didžiausias galimas branduolių skaičius neturėtų viršyti 128 branduolių.

Iš pagrindinio AMD priešininko Intel girdisi visai kitokios kalbos. Ši kompanija prognozuoja jog karas dėl branduolių dar ilgai tęsis, kadangi branduolių skaičius dar labai ilgai augs. Bent jau taip teigia Intel atstovas Timothy Mattson. Tai turėtų pavykti panaudojus architektūrinius sprendimus, kurie buvo jau matyti demonstraciniame 48 branduolių procesoriuje.

Jis mano, jog ateityje bus galima įsigyti procesorių, turintį net 1000 branduolių! Tiesa, Timothy abejoja, ar pavyks sukurti architektūrą efektyviai išnaudojančią tokį didelį branduolių kiekį. Tačiau nepaisant to jis tiki, jog tai techniškai sutvarkyti yra visiškai įmanoma.

Vis dėl to AMD pareiškimas, jog procesorių branduolių augimas sustos ties 128 branduoliais atrodo šiek tiek realistiškiau. Argumentas – vienas branduolys, sunaudojantis vos 0,15W elektros atrodo nerealiai. Be to energiją eikvoja ne tik branduoliai, todėl šį skaičių reikia dar labiau sumažinti.

Iš kitos pusės gal ir po daug laiko ir išvysime tokius procesorius. Tačiau tai turėtų įvykti labai negreitai. Na o ir pats Timothy Mattson nedrįsta prognozuoti kada tai įvyks. Jau teko girdėti senesnius Intel planus, pagaminti 10 GHz dažniu dirbantį procesorių, kurie, be abejo, neišsipildė.