Sklando gandas, kad „Intel“ gali palyginti greitai imtis savo naujų keturių branduolių procesorių spartinimo ir pritaikyti juos 1333 MHz dažnio pagrindinei magistralei. Toks kompanijos ėjimas būtų logiškas, bet kiek netikėtai ankstyvas.

Anksčiau buvo skelbta, kad trečiame šių metų ketvirtyje dirbti su 1333 MHz magistrale pradės dviejų branduolių „Intel“ lustai. Tuo tarpu keturių branduolių procesoriai kurį laiką turėjo likti su 1066 MHz. Tačiau kaip teigia tinklapis „HKEPC“, keturių branduolių procesoriai prie 1333 MHz gali būti permesti jau greitai, trečiame šių metų ketvirtyje, kuomet pasirodys „Intel Core 2 Extreme QX6850“. Šis „Clovertown“ branduolio lustas dirbs 3 GHz taktiniu dažniu bei 1333 MHz pagrindine magistrale. Numatoma kaina, beje, nekukli – 999 JAV doleriai.

Keturių branduolių procesorių perkėlimas į 1333 MHz magistralę leistų „Intel“ užsigrobti didesnę itin galingų sistemų rinkos dalį. Tačiau pereinant prie 1333 MHz reikėtų ir naujų mikroschemų rinkinių bei pagrindinių plokščių su jais. Jei jie pasirodys, suprantama, palaikys ir DDR3 tipo operatyviąją atmintį, tad keturių branduolių „Intel“ procesorių pripratinimas dirbti su 1333 MHz magistrale gali prisidėti ir prie jos išpopuliarėjimo.

Patys „Intel“ žinių apie ankstyvesnį nei planuota keturių branduolių lustų perėjimą prie 1333 MHz nekomentuoja.