Microsoft ir Intel pranešė suvienijančios savo jėgas kovoje, kad naujos kartos HD-DVD diskai nugalėtų ne tik dabar esančius rinkoje įprastus DVD diskus, bet ir pagrindinius jų konkurentus Blu-ray diskus.

Dabartiniuose DVD diskuose galima palaikyti įrašyti iki 4.7 GB informacijos. Dvi kovojančios pusės šiuo metu bando naujos kartos diskus, kuriuose bus galima laikyti daug daugiau informacijos. Vienoje barikdaų pusėje stovi HV-DVD palaikomas Toshiba, kitoj pusėj Blu-ray ir Sony, kurią palaiko du didžiausi kompiuterių pakuotojai Dell ir Hewlett-Packard.

Tuo tarpu ne ką mažesnė kompanijos Microsoft ir Intel perėjo į kitą barikadų pusę. „Mūsų tikslas yra pereiti prie vieno formato ir mes visais būdais kovosime, kad juo taptu HD-DVD, nes tai yra pažangesnis dalykas“, – mintimis dalinosi Intel atstovas Bill Kircos.

Yra daugybę priežasčių, dėl ko kompanijos perėjo į HD-DVD pusę. Viena iš jų yra ta, jog HD-DVD reikalauja, kad filmas iš disko būtų perkopijuotas ir į vartotojo kietąjį diską, taip leidžiant lengviau juo disponuoti namų tinkle. Tai pat šis formatas palaiko ir įprastus DVD diskus, kas leidžia, pavyzdžiui, įsigijus HD-DVD diską jį paleisti per įprastus DVD grotuvus.

„Šis pareiškimas tik truputi pristabdė Blu-ray diskų plėtrą, – teigė Philips Electrics viceprezidentas Marty Gordon, – per daug žaidimų, filmų, technikos, PC kompiuterių ir įvairių kitų gamintojų pasirinko Blu-ray“.

Blu-ray sąjungininkai tikisi savo produkciją pristatyti jau pavasarį. Vienpusiame Blu-ray diske turėtų tilpti iki 25 GB duomenų, tuo tarpu dvipusiame – net iki 50 GB. HD-DVD diskai prasideda nuo 15 GB, bet praeitą savaitę Toshiba pranešė apie naujus dvisluoksnius 30 GB diskus. Kompanija planuoja Japonijoje juos pradėti pardavinėti jau šiais metais, o pasaulinė premjera numatyta kitų metų pirmąjį ketvirtį.

Šiuo metu nė viena iš stovyklų, neketina užleisti savo pozicijų ir pasirinkti konkurentų produkto. Laiko apsisprendimui liko mažai ir jai kompanijos nesusitars, ateityje gali kilti nemažų problemų. Visų pirma bus labai nepatogu klientams, įvairiems nuomoms punktams, kino ir žaidimų kompanijos, nes daugelį produktų teks išleisti ir saugoti dviems skirtingais formatais.

Tokio karo pavyzdžiu industrijoje jau yra, pavyzdžiui video kasečių VHS ir Beta, dabartinių perrašomų DVD diskų DVD-RW ir DVD+RW.

Tačiau šiuo metu dar yra gan nemenkos galimybės, kad kompanijos pavyks susitarti dėl diskų. „Mes vis dar tikimės, kad viską pavyks išpręsti taikiai“, – sakė Gordonas. Microsoft tai pat patvirtino esanti pasirengusi susitarti taikiai.

Iš tiesų šiuo metu būtų sunku išskirti kurią nors vieną pusę. Kadangi jas abi palaiko daugybę rinkos gigantų. Blu-ray pusėje stovi: Sony, Dell, HP, Apple Computer, Electronic Arts, Panasonic, Philips, Samsung, Sharp, Sun Microsystems, Twentieth Century Fox, Vivendi Universal ir Walt Disney.

Tuo tarpu HD-DVD stovykloje įsitaisė: HBO, NEC, New Line Cinema Paramount Home Entertainment, Sanyo, Toshiba, Universal Studios Home Entertainment ir Warner Home Video. Bei žinoma Microsoft su Intel.