Spėjama, jog puslaidininkių gigantas Intel gali būti nubaustas didžiausia suma per visą Europos istoriją. Kaip žinia, šiuo metu tiriamas nesąžiningos konkurencijos taikymas Europos Sąjungoje, kuriame yra įsivėlusi Intel kompanija.

Europos Sąjungos komisija šiuo metu tiria lustų gamintojo daugybinius nusižengimus, įskaitant siūlytas nuolaidas gamintojams, kurie naudoja Intel produktus, taip pat jų skatinimą nenaudoti konkurento AMD siūlomos aparatinės įrangos.

„Aš iš tiesų būčiau nustebęs, jei bauda nebūtų tokia pat ar didesnė nei Microsoft bylos atveju“, – pripažino Howardas Cartlidge‘as, EU konkurencinės grupės tarybos vadovas New York Times laikraščiui. „Technologijų rinka yra tokia, kurioje Europos Komisija suprato tam tikras esamas problemas dėl dominuojančių kompanijų poveikio.“

Analitikai paskaičiavo bei mano, jog bauda gali viršyti vieną milijardą eurų, kas būtų dvigubai daugiau, nei teko sumokėti Microsoft. Vykstamas tyrimas Europos Sąjungoje yra lygiagretus vykusiems Japonijoje ir Korėjoje, kur Intel jau pripažinta kalta. Tad nenuostabu, kad sujungusios savo pajėgas, dirbdamos greta Europos Sąjunga ir Jungtinių Amerikos Valstijų Federalinė Prekybos Komisija gali surasti daugybe neigiamų įkalčių prieš gigantą. Nepaisant ankstesnio nuosprendžio, Intel tikina, jog nepadarė nieko blogo ir vis dar tiki, kad bus išteisinti.

„Bendrai paėmus, mes manome, jog Intel elgsena yra teisėta, prokonkurencinga ir naudinga vartotojams“, – sako Intel atstovas spaudai Robertas Manetta.