Internetas yra labai patogi priemonė informacijai visais gyvenimo klausimais rasti. Patogi, bet ne visuomet tinkamiausia, ypač kai kalba pasisuka apie informaciją, susijusia su sveikata bei vaistais.

Tema jautri – jei radus neteisinga istorinio mūšio datą gresia tik puse balo prastesnis pažymys, tai panaudojus klaidingą informaciją apie vaistus galima prisidaryti nemažų bėdų. O pagundu daug – Toronto universiteto tyrėjai suskaičiavo, kad vien „YouTube“ sistemoje patalpinta net 153 įrašai skiepų tema.

Kaip paaiškėjo įrašus peržiūrėjus, daugelyje jų reiškiama priešinga oficialiam medikų požiūriui pozicija. Kritikuojamas vaikų skiepijimas apskritai, skiepai nuo gripo ir kitų, rimtesnių ligų. Be to, pastebėta, kad neigiamai apie skiepus atsiliepiantys įrašai peržiūrimi dažniau, nei skiepus propaguojantys.

Taigi, Toronto universiteto tyrėjų teigimu, tai – akivaizdus įrodymas, kad informacijos sveikatos klausimas pasauliniame tinkle kažin ar verta ieškoti. Žinoma, didelė dalis jos teisinga, tačiau populiariausiose svetainėse su tiesa neretai prasilenkiama ne tik skiepų, bet ir kitais klausimais. Galų gale internetą sukontroliuoti neįmanomą, tad netrūksta tiesiog apgaulingos vaistų reklamos prigrūstų svetainių, kurios neretai atrodo itin solidžiai.