Šią savaitę jau kelis kartus rašėme apie Indijos mokslininkų drauge su šios šalies bendrove siūlomą nebrangų nešiojamą kompiuterį, kurio kaina gaminant dideliais kiekiais turėtų siekti 10 JAV dolerių. Lauktasis kompiuterio pristatymas nuvylė – „Sakshat“ pavadintas įrenginys pristatytas tik iš dalies, nepamatėme jo nuotraukų, nesužinojome tikslių techninių savybių. Viskas skendi migloje.

Štai tinkalapis „MediaNama“ išplatino žinią, kad viskas yra gerokai paprasčiau nei atrodo. Jame teigiama, kad „Sakshat“ ir nėra pilnavertis kompiuteris su ekranu bei klaviatūra. Anot svetainės, tai tik universali informacijos laikmena, kurios veikimui būtinas prijungimas prie pilnaverčio kompiuterio.

Svetainė turi ir šiokią tokią įrenginio nuotrauką. Esą jo ilgis yra apie 25 centimetrus, plotis – apie 12 centimetrų, o viduje dirba 2 GB flash atminties, kuri ne va ir yra kurėjų minimi 2 GB RAM.

Na, bus matyti kuo čia viskas baigsis, tačiau bent jau kol kas man tokia versija atrodo pakankamai įtikinama. Jau vien todėl, kad ji puikiai dera su visa apie „Sakshat“ ligi šiol skelbta informacija – leidėjų planais į jį dėti nemokamas knygas, belaidžio ir laidinio tinklo moduliais. Visos šios savybės puikiai tinka keistam prie AK jungiamam įrenginukui, tačiau vargu ar tik tai būtų skelbiama jei kalba eitų apie pilnavertį kompiuterį.