Informacinių technologijų pasaulio gigantė IBM pranešė, jog kitais metais sukurs patį galingiausią pasaulio superkompiuterį. Tai bus ypač sudėtingiems moksliniams skaičiavimams atlikti skirta sistema, pavadinta IBM Mira vardu.

Sistema turės galybę ne iš kelmo spirtų procesorių. Tai bus šešiolikos branduolių IBM PowerPC A2 CPU, palaikantys Multi Threading technologiją, kuri kiekvienam procesoriui sukuria net 64 virtualius branduolius. Iš viso IBM Mira turės daugiau, nei 750 tūkstančių fizinių branduolių. Šiuos procesorius nuo perkaitimo apsaugos speciali aušinimo vandeniu sistema. Kiekvienam procesoriui teks bent po 1GB DDR3 tipo darbinės atminties.

Bendra visos sistemos galia turėtų siekti 10 petaflopų. Ką tai reiškia? Tai reiškia, jog jeigu visi JAV gyventojai per sekundė atliktų po vieną veiksmą, tai per metus sugebėtų padaryti tiek, kiek IBM Mira kompiuteris sugeba padaryti vos per vieną sekundę. Tai yra net du kartus didesnė sparta, nei likšiolino spartos rekordo savininko Tianhe 1A galia.

Šiuo galingu superkompiuteriu galės džiaugtis JAV Argorno Nacionalinės Laboratorijos mokslininkai. Iki šiol jie turėjo tenkintis dvidešimt kartų silpnesniu superkompiuteriui. IBM teigia, jog IBM Mira kompiuteris ne tik sparčiai dirbs, bet ir efektyviai išnaudos elektros energiją.

Manote, jog tai yra išties įspūdinga? Tada paklausykite apie ateities superkompiuterius. Ekspertai teigia, jeigu technologijos tobulės tokia pačia sparta kaip iki šiol, tada bus pasiekta daug įspūdingų rezultatų. 100 petaflopų sparta dirbantis kompiuteris pasirodys jau 2017-taisiais, o dar po 1-3 metų išvysime net 1 exeflopo (1000 petaflopų) greičiu dirbantį spartuolį.