„Samsung“ nesiliauja stebinti originaliais technologiniais sprendimais. Dar viena naujiena iš šios kompanijos stovyklos – pristatytas mobilusis telefonas, reaguojantis į vartotojo judesius.

Na, iš tiesų viskas gerokai paprasčiau, nei gali pasirodyti. Naujojo „SCH-S310“ viduje yra įmontuoti davikliai, kurie fiksuoja telefoną laikančios rankos judesius. Specialios programinės įrangos padedami, jie verčia judesius komandomis. Pavyzdžiui, norint baigti pokalbį arba ištrinti skaitomą SMS pranešimą pakanka du kartus nestipriai krestelėti telefoną aukštyn – žemyn. Jei norima surinkti vieną iš greitojo rinkimo numerių, pakanka ore nubrėžti jo skaičių. Tarkime, pirmasis greitojo rinkimo numeris jūsų mobiliajame telefone – merginos namų telefonas. Su „SCH-S310“ ore nupaišote įsivaizduojama 1 ir štai – jau skambinate jai.

Judesius galima priskirti pačioms įvairiausioms funkcijoms, pavyzdžiui, telefono atmintyje saugomų MP3 bylų valdymui.

Telefono judesio sensoriai išsijungia, kuomet užrakinama jo klaviatūra, tad netyčia vargu ar pavyks kam nors paskambinti. „Samsung“ atstovai tikisi, jog naujoji technologija galbūt pakeis lietimui jautrius ekranus bei telefonų klaviatūras apskritai. Ketinama ateityje derinti judesio fiksavimą su balso atpažinimu, tad telefonui valdyti reikės vis mažiau klavišų.

Naujojo telefono kaina, kaip ir jo pasirodymo prekyboje data nėra aiški. Tokios informacijos nebuvimas gali reikšti, jog „SCH-S310“ taip niekada ir neišvys parduotuvių, likdamas prototipu.

Šiaip turėtų būti tikrai patogu. Kita vertus, grupelė tokiais telefonais besinaudojančių žmonių atrodytų gana komiškai – lyg šių dienų burtininkai, vietoje burtų lazdelės mojantys mobiliaisiais 🙂