„Hewlett-Packard“ (HP) mokslininkai sukūrė miniatiūrinį atminties „grūdą“ (angl. Memory spot), kurio dydis ir savybės leis jį integruoti įvairiuose nedideliuose objektuose ir taip saugoti skaitmeninę informaciją apie juos.

HP laboratorijų, kur buvo išrastas įrenginys, ekspertai planuoja, jog naujovė bus plačiai naudojamas medicinos srityje, leis užtikrinti dokumentų autentiškumą.

Atminties „grūdai“ leis skaitmeninę informaciją laikyti ne tik kompiuteriuose ar internete, tačiau praktiškai visuose aplink mus esančiuose objektuose. Miniatiūrinės atmintinės gali būti prilipintos prie popieriaus lapo, įmontuotos produktų pakuotėse ar kituose daiktuose.

Vos ryžio grūdo dydžio naujovė gali išsaugoti iki 4 megabitų informacijos ir perduoti ją kitiems įrenginiams bevieliu ryšiu greičiau nei per pusę sekundės.

Sukurtieji vos poros milimetrų skersmens įrenginiai šiuo metu jau gali talpinti trumpą vaizdo įrašą, keletą vidutinės raiškos nuotraukų ar šimtą puslapių teksto. Informaciją jis gali perduoti iki 10 megabitų per sekundę sparta – 10 kartų greičiau nei leidžia „Bluetooth“ standartas.

Atminties „grūdai“ leis nuotrauką papildytį įrašytu garsu. Svarbiame dokumente, pavyzdžiui asmens pase, galima įrašyti papildomus duomenis apie jo autentiškumą, pavyzdžiui, biometrinę informaciją.

Ligoninėse pacientai galėtų visą informaciją apie savo ligos istoriją turėti ant riešo rišamoje apyrankėje. Vaistų kokybė ir jų autentiškumas būtų užtikrinti tokius grūdus patalpinus vaistų pakuotėse.

Atminties „grūduose“ sukauptą informaciją galima nuskaityti ar įrašyti naudojant specialius skaitytuvus, kurie gali būti integruoti, pavyzdžiui, į mobilųjį telefoną, delninį ar nešiojamąjį kompiuterį, spausdintuvą.

Naujajam išradimui nereikia atskiro energijos šaltinio. „Grūdai“ jos gauna per elektromagnetinį informacijos skaitytuvų lauką – kai būna šalia jų nuskaitant ar įrašant informaciją.