Dar neseniai „Blu-ray“ optinių diskų formato pozicijas aktyviai gynusi kompanija „Hewlett-Packard“ kreipėsi į šį standartą remiančias įmones su gana keistu prašymu. Technologijų gigantas domisi, ar nebūtų galima į „Blu-ray“ specifikacijas įtraukti kai kurių savybių, kurios būdingos konkuruojančio HD DVD formato diskams.

Kalbant konkrečiau, HP prašo sušvelninti „Blu-ray“ apsaugos nuo piratavimo mechanizmų veikimą taip, kad vartotojai galėtų be didesnio galvos skausmo perrašyti diskų turinį į kompiuterį bei juo keistis tarpusavyje. Kitas prašomas į specifikacijas įrašyti dalykėlis yra vadinamasis iHD – duomenų pateikimo vartotojui sąsaja, kurią palaikys būsima „Windows Vista“ operacinė sistema.

„Hewlett-Packard“ tvirtina ateities optinių diskų formatų kare vis dar remiantys „Blu-ray“, tačiau neneigia, jog jei jų prašymas nebus patenkintas, ši pozicija gali ir pasikeisti.

Įdomu, jog šis HP prašymas paskelbtas nepraėjus nė parai po to, kai „Microsoft“ vadovas Bilas Geitsas oficialiai pareiškė, kad pagrindinė „Blu-ray“ formato problema yra pernelyg didelis autorinių teisių saugojimas nesiskaitant su vartotojo poreikiais.

Neabejotina, jog šis įvykis nemenkai paveiks „Blu-ray“ reputaciją – tikslios standarto specifikacijos nėra skelbiamos, tad daugeliui vartotojų gali susiformuoti nuomonė, kad „Blu-ray“ tikrai nėra patogus naudoti. Juk taip sako B. Geitsas ir HP! Žvelgiant plačiau, toks „Hewlett-Packard“ pareiškimas tvirtumo „Blu-ray“ pozicijoms įsisiubuojančiam formatų kare tikrai nepridės.

Šiuo metu rungiasi du standartai, siekiantys ateityje pakeisti DVD. „HD DVD“ vartotojams ketina pasiūlyti sutalpinti į vieną vienasluoksnio optinio disko pusę 15 GB duomenų, mokant už jį nedaugiau, nei už įprastinį DVD. Prekyba „HD DVD“ įrenginiais ketinama pradėti kitų metų pradžioje. „HD DVD“ remia technologijos kūrėjai „Toshiba“ ir NEC, o taip pat – „Sanyo“, beveik visos didžiosios Holivudo kino studijos. Savo paramą HD DVD formatui yra paskelbusios ir „Intel“ bei „Microsoft“

„Blu-ray“ diskai turėtų startuoti su 50 GB vienoje disko pusėje talpa (du sluoksniai), o iki 2007 metų žada pasiūlyti vartotojams 100 GB talpos diskus. Tokiai talpai pasiekti bus naudojama keturių sluoksnių technologija, savo prigimtimi analogiška DVD diskų „Dual Layer“ metodui. Šią technologiją remia „Sony“, „Panasonic“, „JVC“, „Thomson“, „Hewlett-Packard“ bei „Disney“ ir „Twentieth Century Fox“ kino kompanijos. Paramą „Blu-ray“ yra paskelbę ir du didžiausi pasaulyje žaidimų leidėjai – „Electronic Arts“ ir „Vivendi Universal“.

Nuo tradicinių DVD šie formatai skiriasi tuo, jog dėl didesnio duomenų tankio darbui su jais naudojamas mėlynos spalvos lazeris.