Kompanija „Hewlett-Packard“ Jungtinių Valstijų Kalifornijos valstijos teismui pateikė ieškinį, kuriame kaltina spausdintuvų kasečių pildymu pasiverčiančią bendrove „RhinoTek“ nesąžininga reklama.

„Hewlett-Packard“ nepraleido pro ausis nedidelės įmonės reklaminio šūkio, skelbiančio, jog jų parduodamos spausdintuvų kasetės atrodo ir dirba visiškai kaip naujos. IT gigantas prašo teismo ištirti tokios reklamos pagrįstumą bei užtikrinti, jog ateityje „RhinoTek“ reklamose būtų aiškiai minima, kad siūlomos naujai užpildytos naudotos spausdintuvų kasetės.

„RhinoTek“ tapo antrąja į „Hewlett-Packard“ nemalone pakliuvusia kasečių pildymu besiverčiančia bendrove per pastarąją savaitę. Penktadienį „Hewlett-Packard“ kreipėsi į Viskonsino valstijos teismą dėl įmonės „InkCycle“ veiksmų. Teigiama, jog ši bendrovė naujai pildydama spausdintuvų kasetes pažeidė išimtines „Hewlett-Packard“ teises į trijų Patentų biure registruotuose patentuose aprašomų technologijų naudojimą.

Ši byla veikiausiai baigsis šalių susitarimu. „InkCycle“ atstovas netrukus po ieškinio pateikimo teismu patikino, jog vyksta aktyvios derybos su „Hewlett-Packard“ dėl technologijų naudojimo reglamentavimo ir tikėtina, kad jos baigsis abiem įmonėms naudingu susitarimu.

Spausdintuvų kasečių pildymo paslauga dėl nedidelių jos kaštų visame pasaulyje nevengia naudotis pavieniai kompiuterių vartotojai bei eksploatacines biuro technikos išlaidas taupančios įmonės. Daugeliu atveju pildymu besiverčiančios bendrovės siūlo ne tik įsigyti jau užpildytas naudotas kasetes, bet ir savarankiško pildymo rinkinius, mažai žinomų Pietryčių Azijos gamintojų alternatyvius produktus.