Kompanija „Hewlett-Packard“ pranešė atšaukianti 679 tūkstančius „Photosmart R707“ skaitmeninių fotoaparatų. Priežastis – jau tampanti tradicine: savaiminio užsidegimo galimybė.

Prijungiant „Photosmart R707“ prie pakrovėjo arba prijungimo stotelės (docking station), baterijoms kurį laiką teikiama gana aukšta įtampa. Jei tuo metu naudojamos ne pakraunamos, o vienkartinės baterijos, su kuriomis „Photosmart R707“ taip pat gali dirbti, galimas perkaitimas ir savaiminis užsidegimas.

Kol kas pranešama tik apie vieną atvejį, kuomet pasirodė ugnis. Laimei, nuo jos niekas išskyrus patį fotoaparatą nenukentėjo. 679 tūkstančiai atšaukiamų fotoaparatų buvo parduoti visame pasaulyje nuo 2004 metų rugpjūčio iki 2006 metų balandžio. Liūto dalis „Photosmart R707“ pasiliko JAV – net 224 tūkstančiai parduota šioje šalyje.

Kaip konkrečiai vyks nevykusių „Photosmart R707“ modelių išėmimas iš rinkos kol kas neaišku. Šiuo metu HP jau siūlo kelis sprendimus – nurodytu metu pirkusiem tokio modelio fotoaparatą patariama atnaujinti jo programinę įrangą (firmware) bei nenaudoti nepakraunamų baterijų.