Neseniai mūsų tinklalapyje išvydote itin tylaus “Nexus” peleno “SM-9000” apžvalgą. Man taip pat atiteko garbė išbandyti panašų, tačiau ne tokį patį “žiurkėną” “Nexus SM-7000”.

“Nexus SM-7000” pagrindinė paskirtis – ofisai,  kuriuose groja klaviatūrų ir pelių maršai, bei garso prodiuserių stalai, kur prireikia ypatingos tylos. Tačiau apie viską po truputį.
Aišku, būsiu blogas, ir pradėsiu nuo minuso.Pelė komplektuojama pačioje šlykščiausioje dėžutėje, kurią reikia pjaustyti. Ačiū dievui, po ranka turėjau gerą peilė, ir rankų nenusipjoviau, tad daugiau prie dėžutės nesikabinėsiu.

Kalbant apie komplektaciją – ji silpnoka. Rasime tik pačią pelę, dvi AA tipo baterijas, vartotojo vadovą (nors aš pats siūlyčiau saugoti aplinką ir jo nedėti, nes pelės prijungimas prie kompiuterio yra toks pats kaip ir bet kokios laidinės pelės prijungimas – įkiši siųstuvą, ir turi veikiančią pelę).



“Nexus SM-7000” korpusas – nei velnio neišskirtinis. Tai yra paprasta, ergonomiška ofiso pelė, turinti vietą nykščiui pasidėti. Toks pats iškilimas (ar bent jau panašus) kitoje pelės pusėje yra skirtas paskutiniems dviem rankos pirštam, tad jei esate kairiarankis – šiaip ar taip galbūt priprasite ir prie šios pelės (asmeniškai mano broliui, ji labai patiko, jis kairiarankis).


Taip pat pelė nėra prifarširuota mygtukų. Nei back, nei forwards, tik jau seniai pažįstami trys pagrindiniai mygtukai, bei DPI parinkties “knopkė”, kurios nustatymų negalėsite keisti – arba 1000 DPI, arba 1600 DPI, nei daugiau, nei mažiau.

Pelė padengta kažkokiu labai kokybišku plastiku, kuris puikiai limpa prie rankos. Tiesa, patariu rankas plauti, jei norite išlaikyti pelę kaip naują visuomet, nes dėl to plastiko ji ir yra linkusi teptis.


Pamiršau paminėti, kad pelė – bevielė. Maitinama 2xAA elementais, bet panašu, kad jie veiks ilgai ir lamingai, nes pelė nėra “raji” elektrai.

Bevielis siųstuvas ir imtuvas “draugauja” standartiniu 2.4Ghz dažniu, o 39 dviejų krypčių kanalai leidžia labai tiksliai ir dažnai siųsti signalus iš pelės į kompiuterį.

Gamintojas deklaruoja, kad pelė veikia net iki 10 metrų atstumu, vargu ar daugiau reikia, nes per 10 metrų sunkiai ką nors įmatysite ir per projektorių.

Yra žmonių, kuriem optinės pelės tai net ne pelės. Taigi tokiems patariu nepirkti “SM-7000”, kadangi ji nėra lazerinė.

Apskritai kuo skiriasi lazerinės ir optinės pelės? Iš esmės tuo, kad lazerinė – žymiai tikslesnė. Taip pat signalas lazerinėje pelėje yra siunčiamas kur kas dažniau, taigi vėlgi – gauname kur kas tikslesnį “žiūrkėną”. Žaidėjams – tai yra mirtinai svarbu, tačiau, kadangi pelė nėra skirta jiems – tai nėra taip svarbu.

Taip pat, optinės pelės koordinatėms nustatyti naudoja įvairius paviršiaus nelygumus. Dėl tos pačios priežasties Jūs niekuomet nerasite lygaus pelės kilimėlio. Štai lazerinės pelės turi užtektinai gerus lazerius, kad galėtų taip pat efektyviai veikti ir ant stiklo, kur įbrežimų rasti praktiškai neįmanoma.


Aišku, tai atperka kaina. Gerai paieškoję pelę įsigyste už ~80 litų, kas nėra labai daug, kai kalba eina apie KOKYBIŠKÀ bevielį žiūrkėną. Tad jei esate geras direktorius, ar tiesiog norite sutaupyti pinigų, kuriuos vėliau tektų investuoti į gerą psichologą, siūlau aprūpinti savo kolektyvą savo pele. Pelė turėtų atsirasti ant jūsų stalo ir tokiu atvėju, jei nekenčiate pašalinių garsų – su “Nexus SM-7000” nepatirsite jokio diskomforto.