Perkantys naują kompiuterį neabejotinai rinksis naujojo DDR4 tipo operatyviąją atmintį. Tai galioja tiek perkantiems tiek brangias, tiek pigias sistemas, tiek paremtas Intel, tiek AMD centriniais procesoriais. Išimtimi galime laikyti nebent pigiausias AMD sistemas, kurios vis dar naudoja DDR3 atmintį.

Vis dėl to DDR3 atmintimi vis dar yra perkama pakankamai dažnai. Ją perka tie, kurie turi trečios – penktos (o kartais net ir šeštos) kartos Intel procesorius. Jie yra šiek tiek lėtesni už naujausius procesorius, tačiau ne pakankami, kad nuo pamatų vertėtų keisti visą sistemą – motininę plokštę, operatyviąją atminį bei patį procesorių. Senieji procesoriai yra pakankamai geri, kad įdėjus galėtų nesunkiai dirbti su naujausiais žaidimais.

Turintiems 4 – 8 GB operatyviosios atminties knieti atsinaujinti ir ją, pripildant savo kompiuterį iki 16 GB RAM‘o. DDR3 atminties gyvavimo antrojoje pusėje viena populiariausių atminčių buvo HyperX Fury serija. Su ja šiandien ir susipažinsime.


Detalus žvilgsnis

Kartą jau esu naudojęs HyperX Fury darbinę atmintį. Ji stovėjo už 1000 eurų rinktame Games.lt žaidimų kompiuteryje. Jos pademonstruoti rezultatai yra įtraukti į RAM‘ų testų lenteles. Tiesa, tai buvo kitokio dažnio ir kitokios talpos moduliai, tad tikiuosi ir kitokių testų rezultatų.

Atminties dėžutė yra miniatiūrinė, permatoma. Laimei, norint ją prapakuoti, nereikės jos draskyti. Komplektacijoje randame tik HyperX lipduką ir miniatiūrinį informacinį lankstinuką.

Šią atmintį puošia radiatoriai, kurie teoriškai šiek tiek aušiną RAM‘us, bet praktiškai yra skirti geresnei išvaizdai palaikyti. Radiatoriukai yra iš ties išvaizdūs, malonu, kad gamintojai taip pasistengė. Mus pasiekė universaliausiai prie įvairių sistemų derančios juodos spalvos operatyvioji atmintis. Kingston taip pat siūlo ir baltos, raudonos bei mėlynos spalvos HyperX Fury atmintis.

Kingston yra pagaminusi 4 GB ir 8 GB talpos modulius ir komplektuodama po vieną arba po dvi plokšteles gali pasiūlyti 4 GB, 8 GB arba 16 GB bendrą talpą.

Šioji atmintis gali dirbti 1333 MHz, 1600 MHz arba 1866 MHz dažniu. Mūsų turimas rinkinukas yra vidurinysis ir pasiekia 1600 MHz greitį ir turi mažesnius nei įprasta tokiai atminčiai CL 10 taiming‘us.

Kuriant HyperX Fury serija Kingston kaip niekad daug dėmesio skyrė gerai modulių išvaizdai. Dėl to ne nuostabu, kad viskas surenkama ant dailaus juodo PCB.

Ant atminčių puikuojasi Kingston logotipas, tad nėra aišku, kas tikrasis atminčių gamintojas. Tačiau aš pats nematau realesnio kandidato į šių RAM chip‘ų gamintojo sostą, nei Hynix.

Testai

Testams naudota sistema:

Testų sistema:

Intel Core i5 4690K @4.7 GHz procesorius
AsRock Z87 Extreme 4 motininė plokštė
Transcend SSD 740 256GB SSD
WD Caviar Blue WD10EALX 1TB HDD
Windows 7 Ultimate 64bit

Visuose testuose apart gaišties, SuperPi ir Photoshop yra siekiama kuo aukštesnio rezultato.

Išvados

Tiems kam norisi ne pačios paprasčiausios DDR3 atminties, tačiau ne daug brangesnės už elementariausius modelius, HyperX Fury yra puikus pasirinkimas. Ji turi radiatoriukus, suteikiančius gerą išvaizdą ir šiek tiek greitesnį veikimą. Šalia to gauname ir gan ilgą penkerių metų garantiją.

Šis variantas yra gan protingas sprendimas, norintiems vietoj 4 GB ar 8 GB atminties savo kompiuteryje turėti visus 16 GB. Žinant DDR3 atminties specifika, neverta daug mokėti už brangesnius modelius, ypač jeigu kalbėsime apie senesnius, atnaujinamus kompiuterius.

HyperX Fury skirtumai nuo paprastų RAM‘ų gali pasirodyti nereikšmingais, tačiau už šiuos privalumus papildomai daug mokėti nereikės. Šio rinkinuko kaina siekia 120 eurų, kai pigiausią 2x8GB DDR3 rinkinį, galima nusipirkti už kiek daugiau nei 100 eurų.


Games.lt