HD DVD formatą remiančioms bendrovės tikrai sunkus metas – „Blu-ray“ palaikančių varžovų smūgiai seka vienas po kito. Iškart po to, kai „Netflix“ filmų nuomos paštu tinklas pranešė nebepirksiantis naujų filmų HD DVD formatu pasirodė ir mažmeninės prekybos milžino „BestBuy“ pranešimas.

Jame nuo HD DVD neatsiribojama, bet teigiama, jog „Blu-ray“ formatas laikytinas perspektyvesniu ir daugiau vietos savo lentynose „BestBuy“ skirs būtent su šiuo formatu sijusiems filmams bei elektronikai. Anot „BestBuy“ atstovo, pirkėjai aiškiai parodo, kam teikia pirmenybe, tad nelieka nieko kito kaip neapsisprendusiems tiesiog rekomenduoti rinktis „Blu-ray“.

HD DVD rėmėjų komentaras šiems įvykiams buvo gana lakoniškas. Anot jų, tebetikima, jog HD DVD yra palankiausiais pirkėjui optinių diskų formatas su puikiu kainos/kokybės santykiu. Liūdna matyti „Netflix“ sprendimą priekin žengti tik drauge su „Blu-ray“. Tuo tarpu „BestBuy“ pranešimas rimtu nelaikytinas, nes tai – tik rekomendacija, ne atsiribojimas nuo HD DVD.

Blogiausia HD DVD rėmėjams tai, kad jie jau panaudojo beveik visus galimus konkurencinės kovos būdus. Buitinių grotuvų kainos ženkliai nukrito, tačiau tai nesustabdo rinkos judėjimo link „Blu-ray“.