Aktyviausia HD DVD formato rėmėja kompanija „Toshiba“ pristatė optinį diską, kuriame yra ir tradicinis DVD ir talpus HD DVD duomenų sluoksniai. Į HD DVD duomenų sluoksnį telpa 30 GB, į DVD sluoksnį – 4,7 GB.

„Toshiba“ bei kuriant šį „hibridinį“ diską jai talkinusi bendrovė „Memory-Tech“ tikisi, jog tokie universalūs diskai palengvins perėjimą nuo DVD prie HD DVD formato. Na, veikiausiai jie teisūs, nors daug kas priklausys nuo kainos. Ateityje jau planuojama išleisti patobulintus hibridinius diskus, kurie turės vieną DVD ir du HD DVD sluoksnius. Svarstoma ir galimybė tobulėti kita kryptimi – diskai su dviem DVD ir vienu HD DVD duomenų sluoksniu.

„Memory-Tech“ teigia, jog hibridinių diskų kainos veikiausiai nebus labai baisios – jiems gaminti galima naudoti tas pačias linijas, kaip ir gaminant HD DVD diskus, tad kaštai padidėja labai nežymiai.

Hibridinio DVD-HD DVD disko pristatyme „Toshiba“ nepamiršo paminėti ir to, kad jo pasirodymą labai palaiko „Microsoft“ ir Japonijos bendrovė „Pony Canyon“. Na, žinoma – politiniai niuansai ir palaikančios grupės konkurencinėje kovoje su „Blu-ray“ taip pat svarbūs ne mažiau, nei techninės detalės.

Kada pasirodys trijų sluoksnių hibridiniai diskai dar neaišku, na o pristatytieji dvisluoksniai šiuo metu laukia „DVD Forum“ organizacijos patvirtinimo.