Nepaisant to, kad HD kokybės standarto lenktynėse JAV pirmauja Blu-Ray, o ne HD DVD, Europoje viskas atvirkščiai. Europos HD DVD grupė pranešė, kad šie pirmauja Europoje ir lenkia Blu-Ray, raportuoja Reuters.

Grupė tvirtina tai, kad šie Britanijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Italijoje, Ispanijoje ir Šveicarijoje užima net 74 procentus rinkos.

Tiesa, šis pirmavimas iš tiesų yra tik dalinis. Viskas skaičiuojama tik parduotus atskirus grotuvus. Tiek PlayStation 3, tiek ir Xbox 360 priedas nebuvo įskaičiuoti nei į vieną pusę (PlayStation 3 – Blu-Ray, Xbox 360 priedas – HD DVD).

Nepaisant aršios kovos tarp HD DVD ir Blu-Ray, sudėjus abejų standartų parduotus diskus šis skaičius gaunasi labai juokingas palyginus su DVD formato filmais.

„Jūs negalite užimti didelės dalies rinkos tol, kol nebus rasta tinkamiausia kaina užimti didelę rinkos dalį“, – Reuters teigė Steve Nickerson, Warner Bros HD DVD grupės atstovas. „Tai turėtų trukti bent ketverius metus, kol kaina galės lygiuotis su DVD“, – pridūrė jis.