JAV rinkoje pasirodė kino fanų ilgai lauktas HD DVD filmas – šiuo formatu išleistas pirmasis legendinio serialo „Star Trek“ sezonas. 47 metų amžiaus serialas tapo seniausiu ligi šiol HD DVD formatu išleistu filmu.

„Blu-ray“ diskuose „Star Trek“ leidžiamas nebus, nes teises į serialą valdanti „Universal“ kino studija yra viena iš aktyvių HD DVD rėmėjų. Dešimties HD DVD diskų rinkinyje kinomanų laukia 1960 metais transliuotas „Star Trek“ sezonas su papildomom nuotraukomis, komentarais.

Bene įdomiausias priedas kurį pirkėjai ras pirmo serialo sezono pakuotėje – „Star Trek“ visatos ginklo phaser (fazerio?) formos nuotolinio valdymo pultas. Jis tinka tik „Toshiba“ pagaminties HD DVD grotuvams, bet jie sudaro tikrai didelę rinkos dalį, o ir šiaip, suvenyras tikrai neblogas.

Nuotolinio valdymo pultas

Už pirmą „Star Trek“ sezoną JAV rinkoje prašoma 200 dolerių. Tai nėra mažai, bet ir diskų siūloma ne vienas + keistos formos pultas + nostalgijos dozė. Be to, visi pirmo sezono komplektą sudarantys HD DVD diskai yra dvipusiai – vienoje jų pusėje yra HD DVD tipo duomenų sluoksnis, na o kitoje – DVD grotuvams tinkamo formato sluoksnis. Taip, juos galima žiūrėti ir įprastiniais DVD grotuvais. Šaunu. „Blu-ray“ versijos nebus, bet bent jau suderinamumas su DVD pasiektas.