Laisvalaikiu internete savo gebėjimus tobulinantis saugumo sprendimų bendrovės „Intrepidus Group“ konsultatas skelbia atskleidęs olimpinio mąsto sąmokslą.

Kalba eina apie jaunąją Kinijos gimnastę He Kexin, kurios išvaizda jau ne kartą paskatino abejones dėl tikrojo talento amžiaus. Oficialiai skelbiama, kad He Kexin yra gimusi 1992 metų sausio pirmąją, taigi, jai dabar yra 16 metų ir ji gali dalyvauti suaugusiųjų klasės gimnastikos varžybose.

Visgi Kinijos žiniasklaidoje jau kelis kartus buvo pasirodę pranešimai, kad tikrieji H. Kexin gimimo metai yra 1994-tieji, t.y. ji dar perjauna dalyvavimui Olimpinėse žaidynėse. Tą patvirtina ir pseudonimu „Stryde Hax“ pasivadinusio saugumo specialisto radiniai.

Jis teigia laisvu nuo darbo metu mėgstantis ieškoti internete ištrintų ar tyčia paslėptų žinių, kurios niekuomet nebuvo paskelbtos. Sumaniai formuluodamas „Google“ užklausas ir pasinaudodamas paieškos sistemos laikinaja atmintimi (cache) jis rado dokumentus, kuriuose matyti, kad H. Kexin tikrai gimė 2 metais vėliau, nei skelbiama.

„Stryde Hax“ teigia, kad kadaise jo rasti duomenys buvo publikuoti Kinijos Sporto valdybos tinklalapyje, iš kurio vėliau pašalinti. Jis pakvietė internautus kopijuoti jo paviešintą medžiagą, kad ji vėl nedingtų iš interneto. Palaikymo laukti neteko – hackerio rastus duomenis jau skelbia šimtai interneto tinklalapių.

Kiek jie tikri, bei ar į juos atsižvelgs žaidynių organizatoriai, kol kas nežinia. Tačiau eilinį kartą pasitvirtino du dalykai – paieškos sistemos, sumaniai jomis naudojantis, yra vienas naudingesnių slaptų dalykų ieškojimo įrankių, be to, pasaulinė internautų bendruomenė gali būti tikrai vieninga.