Kompanija „Freescale“, savo laiku buvusi vienu iš „Motorola“ elektronikos padalinių, pristatė miniatiūrinę mikroschemą, kuri turėtų atverti delniniams kompiuterias vartus į mobiliojo ryšio pasaulį.

Na, jei būti tiksliems, delninukai su galimybe juos naudoti kaip mobiliuosius telefonus egzistuoja jau pakankamai ilgai, tačiau „Freescale“ naujiena turėtų iš esmės pakeisti ir juos, mat jos naudojimas leis gerokai sumažintį kompiuteriukų dydį. Pašto ženklo dydžio GSM ryšio mikroschemą bendrovė ketina siūlyti ne tik delninių kompiuterių gamintojams, bet ir kompanijoms, gaminančioms nešiojamus garso grotuvus bei kitus smulkius elektronikos prietaisus.

„Vienos mikroschemos“ sprendimas išties sumažins darbo gamintojams, kurie norės savo įrenginiams suteikti ir GSM telefono funkcijas. Vietoje 300-400 standartinių elementų pakaks vienos vienintelės „Freescale“ sukurtos mikroschemos.

Bendrovė žada ir tai, jog, skirtingai nuo dabar naudojamų sprendimų, jos mikroschema naudos 50% mažiau akumuliatoriaus energijos bei gerokai efektyviau palaikys ryšį su mobiliojo ryšio operatorių stotimis.

Naująją mikroschemą ketinama pradėti montuoti į delninius kompiuteris jau šį mėnesį. Pirmieji garso grotuvai su ja pasirodyti turėtų tik 2006 metais. Hmm, pabandykime įsivaizduoti – MP3 grotuvus su integruotu mobiliuoju telefonu. Skamba intriguojančiai. Įdomiais laikais visgi gyvenam.