Maskvoje įsikūrusi saugumo sprendimų bendrovė „Elcomsoft“ pranešė užpatentavusi slaptažodžių radimo panaudojant vaizdo procesorių skaičiavimo pajėgumus technologiją. Teigiama, kad dėl didžiulės lygiagrečių skaičiavimų apdorojimo spartos slaptažodžių atspėjimas pasitelkus vaizdo procesorių pagreitėja net 25 kartus.

Kalba šiuo atveju eina apie bene primityviausią slaptažodžių apėjimo taktiką, kuomet tiesiog bandomos visos įmanomos simbolių kombinacijos. Atspėti galima, bet skaičiavimų reikia nepaprastai daug. Štai norint rasti „Windows Vista“ vartotojo slaptažodį kuris sudarytas iš aštuonių simbolių reikia patikrinti net 55 trilijonus kombinacijų. Su moderniu dviejų branduolių pagrindiniu procesoriumi išbandoma iki 10 tūkstančių kombinacijų per sekundę, tad per porą mėnesių galima slaptažodį ir atspėti. Tuo tarpu naudojant „Elcomsoft“ technologiją slaptažodžio radimui, teigiama, pakanka ir trijų-penkių parų.

Preliminarūs testai naudojant bendrovės slaptažodžių atkūrimo programą rodo, kad atspėjimas naudojant skaičiavimams vaizdo procesorių tikrai pagreitėja daugiau nei 20 kartų. Slaptažodžių atkūrimo programėlę „Elcomsoft“ planuoja pridėti prie kitų savo saugumo produktų.

„nVidia“ atstovas originalų rusų sprendimą pakomentavo paprastai. Anot jo, jei įprastinis centrinis procesorius skaito knygą pradėdamas pirmu ir baigdamas penkiašimtuoju puslapiu, tai vaizdo procesorius tiesiog suplėšo ją į 1000 dalių ir skaito visas iškart.

„Elcomsoft“ teigia, kad vaizdo procesoriaus galias slaptažodžiui atspėti panaudojančios programos kūrimas truko tris mėnesius.