Autoriteto nestokojantys „The Wall Street Journal“ išspausdino pranešimą, kuriame teigiama, kad „Google“ derasi dėl galimo „YouTube.com“ tinklapio įsigijimo. Galima sandėrio suma nežinoma, bet spėjama, jog ji galėtų siekti net 1,6 mlrd. JAV dolerių.

Artimi „YouTube“ prižiūrinčiai bendrovei šaltiniai teigia, kad derybose šiuo metu pasiektas jautrus momentas, kuomet baigtis visiškai neaiški – jos gali būti baigtos sandėriu arba nutrauktos.

Jei „Google“ visgi nupirktų „YouTube“, jie sustiprintų savo pozicijas interneto reklamos rinkoje. Daugiau nei 100 milijonų vaizdo įrašų per parą parodantys „YouTube“ + „Google“ reklamos sistema = dideli pinigai. Ir tai – tik viena iš galimybių, juk galima „YouTube“ ir tobulinti. Šiam tinklapiui dabar tenka pusė visos filmukus internete žiūrinčiųjų auditorijos, tad rasti būdų gauti naudos kam jau kam, o „Google“ neturėtų būti sunku.

Žinoma, viskas negali būti gerai – jei „Google“ nupirktų „YouTube“, jiems tektų spręsti ir įsisenėjusias šios filmukų svetainės problemas: priekaištus dėl prastos autorinių teisių apsaugos, jauniems žmonėms kenkiančio turinio talpinimo.

„Google“ nėra pirmieji, bandantys nupirkti „YouTube“. Praeitais metais tą patį bandė padaryti „Viacom“, na o šįmet tinklapiu jau domėjosi „Microsoft“, „Yahoo“ bei „News Corporation“. Sudaryti sandėrio jiems nepavyko. Įdomu, kaip seksis „Google“.