Remdamasi, kaip skelbiama, patikimais, tačiau anoniminiais šaltiniais bendrovėje „Intel“ svetainė „Tom’s Hardware“ pranešė, kad gali būti, jog vieno „Atom“ šeimos procesoriaus gamyba kainuoja vos 6-8 JAV dolerius (mažiau nei 20 litų).
Įrangos gamintojams „Atom“ procesoriai kainuoja nuo 30 JAV dolerių. Nesunku paskaičiuoti, koks pelningas šis verslas yra, net jei pavyks atkąsti tik kelis rinkos pyrago procentus.
Teigiama, kad į 6-8 JAV dolerių kaina įskaičiuotos visos gamybos, pakavimo bei pristatymo įrangos gamintojams išlaidos. Žinoma, neįtraukti kūrimo kaštai, kurie veikiausiai nemaži ir savikainą turėtų gerokai kilstelėti. Juk modernių technologijų versle sukonstruoti kažką mikroskopinio ir modernaus nėra kelių dienų darbas. Taip pat neįskaičiuotos ir reklamos išlaidos bei kiti einamieji kraujo nuleidimai.
Pastaruoju metu pranešimai apie menką modernių IT produktų savikaina gana dažni. Visgi juose, kaip ir šiuo atveju, dažnai pamirštamos kūrimo išlaidos, sudarančios tikrai didelę investicijų dalį.
13 Komentarai
dtk4ever
Nu ir prirasei naujienu:-]
zetonas
esme manau ne tame kiek kainuoja ,bet jai nera pasirinkimo kito tai ir perka uz tuos 30$ ,tas pats butu tarkime su duona,jai ja gamintu tik viena kompanija,o paklausa butu – tai visi ir pirktu tik uz ta kaina uz kuria siulo,nes seip ar taip reik pirkti ir tiek.
VK
Tai kad daugelis IDF naujienu – paciu Intel pranesimai spaudai 🙂
beecool
Zetone, jei duonos kaina isaugtu tai butu jos alternatyvos paklausos didejimas 🙂 Juk duona gali buti gaminama ne vien is rugiu 🙂 O procui vat alternatyvos nelabai yra 🙂 yra tik konkurentai 🙂
zetonas
as tik kaip pvz pasakiau ,tai pradedam dabar ekonomikos ir prekybos ginca ar kaip?
Nitroxxas
nereik jokiu gincu juk aivaizdu kad nera jokiu ymoniu ir gamintoju kurie nesiektu sau pelno kas kad te kainuoja tuos 6-8 jav dolerius pagaminimas na bet hebryte jei uz tiek pardavinetu tai jiems niekas neatsipikrtu… ir tikrai nekaltu milijonu 😉
Specnaz
Pagaminti kainuoja tiek ir tiek…. nu ir kas, o kad sukurt tai pamirso visi kiek kainuoja? Gerai parasyta, kad negalvoja kiek kompanijai kainuoja realizuot ta produkta, o kad plastmase su geleziukais, ar kas ten, nedaug kainuoja tai dar nieko nereiskia. Cia panasiai kaip su paveikslais, juk garsiu dailininku paveikslai nera vertinami pagal tiek kiek kainavo popierius ir dazai ar ne? 🙂
beecool
Zetone, islenda profesines ydos 🙂 o ekonomikos teorijos cia tikrai nezadu destyt 🙂
zetonas
matai as kai net vidurines nebaiges tai man sunkiau ,neturiu profesiniu ydu
Artojas
Nieko keista, kad kūrimo išlaidas spauda pamiršta paminėt kaip savikainos dalį, nes jei prisimintų, nebūtų apie ką rašyt :). Manyčiau iš dalies taip vyksta dar ir todėl, kad savo ataskaitose stambieji gamintojai paprastai nurodo koks pelno procentas skiriamas R&D išlaidoms. Paprastai tas skaičius būna pastovus iš metų į metus su menkais pasvyravimais, nepriklausomai nuo to ar per tuos metus buvo kas nors sukurta ar ne. Kai produktas padaromas, natūralu, kad gamintojas nori ne tik atgauti R&D pinigus, bet dar ir uždirbti. Tuo tarpu gamintojo klerkai įsivaizduodami pelnus nuo šimta procentinių maržų greičiausiai tampa nepatenkinti savo alga ir ima platinti konfidencialią informaciją juodindami savo darbdavius 🙂
TRAJANAS
O jus bent isivaizduojat kiek kainuoja ten fabrike visa yranga, kurios pagalba gamina tuos procesorius…Naujos technologijos reiskia ir naujas linijas kurias nupirkt,sumontuot,suderint kauinuoja ne viena 100miljona….Tad ir kaina manau yra lupama vien kad tos linijos atsipirktu….
blogas
Šita naujiena man kažkuo primena seriją „Ar žinote, kad pagal visus aerodinamikos dėsnius kamanė negali skristi?!“. Taip ir čia „Ar žinote, kad pagaminti, įpakuoti ir nuvežti tiekėjams vieną procesorių teatsieina 6-8$?!“, bet neatskleidžiama tikroji gaminio savikaina, pridėjus kūrimo, reklamos išlaidas.
Pinky
geriau parasytu kiek milijonu ir laika tur sukist kad pagamint vien pacia yranga tiems procams gamint,man rodos tada niekam nekliutu kabinetis kad ir procas 1$ kainuoj pagamint.