Šiandien internete pasirodė pluoštas gandų apie tai, kad CES (Consumer Electronics Show) metu, „Micorsoft“ pristatys naują operacinės sistemos „Windows“ versiją, suderinamą su ARM architektūros procesoriais. „Bloomberg“ duomenis, ši naujiena bus paskelbta, parodos atidarymo metu (sausio 5 dieną), kai savo kalbą sakys MS vykdantysis direktorius Steve Ballmer.

Rinkoje jau spekuliuojama, kad šis „Microsoft“ ėjimas turi trilypę prasmę. Visų pirma, tokia operacinė sistema išardytų egzistuojančią procesorių rinkos santvarką, kurioje dabar dominuoja X86 architektūros procesoriai. ARM architektūrai skirtos „Windows“ versijos atsiradimas, į asmeninių kompiuterių rinką, kurioje šio metu dominuoja „Intel“ ir „AMD“, priviliotų naujų procesorių gamintojų. Antra — susidarytų palankios sąlygos dar platesniam „Microsoft“ operacinės sistemos išplitimui.

Ypač žemomis energijos sąnaudomis garsėjantys ARM architektūros procesoriai, šiuo metu yra ypač paplitę mobiliuose telefonuose ir planšetiniuose kompiuteriuose. Skirtingai nei X86 architektūros atveju, ARM procesorius pardavimui trečioms šalims, ar savo reikmėms gamina gausybė kompanijų, tame tarpe ir „Texas Instruments“, „Samsung“, „Broadcom“, „Nvidia“ ar „Apple“. Vadinasi, naujos „Windows“ operacinės sistemos atsiradimas, gali padidinti ir jos skvarbą į naujausius „Apple“ produktus.

Net jei šis gandas tikras, rinkos analitikai kol kas nėra nusiteikę optimistiškai. Įvairių šaltinių spėjimai nurodo iki dviejų metų laikotarpį, kurio prireiks tvarkyklių parašymui ir visaverčiam tokios operacinės sistemos startui. Kiti gi spėja, kad ARM skirta „Windows“ bus gerokai „apkarpyta“, siekiant kad naujasis OS optimaliai veiktų su mažesnę atmintį turinčiais ARM procesoriais.

Kol kas nei Microsoft, nei Intel, nei ARM šių gandų nekomentuoja.