Asmeninių kompiuterių komponentų ir bendrosios spartos testus kuriantieji „Futuremark“ pristatė naujovę – naršyklių greitį matuojantį įrankį. „Peacekeeper“ yra visiškai nemokamas, juo pasinaudoti gali visi bendrovės svetainėje apsilankę internautai.

„Pasirinkimas naršyklių rinkoje dabar kaip niekuomet didelis. Visgi vartotojai ne visuomet supranta, jog šių programų sparta gali žymiai skirtis, ypač jei dirbama ne pačiu naujausiu kompiuteriu. Čia „Peacekeeper“ ir turėtų padėti – galėsite palyginti ir sužinoti, kuri naršyklė greičiausiai dirba jūsų kompiuteryje“, – teigia asmeniniams kompiuteriams skirtų „Futuremark“ produktų ir paslaugų vadovas Jukka Makinen.

Šiuo metu naršyklių rinkoje varžosi penki tvirti žaidėjai – „Internet Explorer“, „Firefox“, „Safari“, „Chrome“ ir „Opera“. Anot „Futuremark“ kalbos apie greitį ligi šiol buvo daugiau marketingo šūkiai, na o testas padės sužinoti tikrą naršyklės spartą konkrečiame kompiuteryje. „Peacekeeper“ simuliuoja programos apkrovimą populiariomis „JavaScript“ funkcijomis, atlieka kitus testus. Kūrėjai teigia, jog testu itin verta pasidomėti dažnai besilankantiems perkrautose informacija socialinių tinklų svetainėse – vizitas į jas su miklesne naršykle gali virsti visiškai nauju patyrimu.

Kadangi turiu kompiuteryje tris naršykles – Firefox, IE ir Chrome, kuri tinkamesnė su testo pagalba pabandžiau nustatyti ir aš. „Peacekeeper“ sako, kad vienareikšmiškai turėčiau imti „Chrome“, o būtent ją kažkaip mažiausiai dabar ir naudoju… Pasibandykit ir jūs, gal bus įdomu. Tik jei į komentarus dėsite screenshotus nepamirškite – max plotis 430 pikselių.