Kietųjų diskų pasaulyje sujudimas – itin sparčiai didėja 1,8″ modeliams tenkanti rinkos dalis. Reaguodama į tai kompanija „Fujitsu“ pranešė pradedanti šio matmens diskų gamybą.

Jau ne pirmą kartą girdėtų prognozių, kad 2006 metai kietųjų diskų gamintojams bus tikrai neeiliniai. Jau aišku, kad šįmet viena bendrove taps „Maxtor“ ir „Seagate“, plis statmeno įrašymo kietieji diskai. Tikėtina, kad sulauksime ir staigesnio talpų padidėjimo mažų matmenų kietųjų diskų rinkoje, o vėliau, 2007 metais – ir 3,5 colio harduose.

Bet grįžkime prie „Fujitsu“. Kompanija žada, kad pirmasis jos pagamintas 1,8 colio diskas bus 120 GB talpos. Šiuo metu talpiausi tokio matmens diskai talpina 80GB. „Fujitsu“ neketina apleisti ir 2,5 colio diskų rinkos – bus kuriamas 200 GB modelis, kuris turi pasirodyti metų gale. Bendrovė turi ambicingą tikslą užimti net 30% 2,5 colio diskų rinkos.

Ramybės nesimato ir 3,5 diskų, kurie ir sukasi daugelio iš mūsų kompiuteriuose, pasaulyje – jį „Fujitsu“ planuoja nustebinti pristatydami „Western Digital Raptor“ konkurentą: kietąjį 300 GB talpos diską, kurio plokštelės suksis 10 000 apsukų per minutę sparta.