„Fujifilm“ pranešė artėjančioje parodoje planuojantys pristatyti naujos kartos formatų optinius diskus. Priešingai nei daugelis kitų optinių diskų gamintojų, „Fujifilm“ ateities formatų kare nusprendė likti diplomatiški – bus pristatomi ir HD DVD, ir „Blu-ray“ diskai.

Prekybą savo gamintais diskais kompanija planuoja pradėti jau birželį. Artimiausiuose planuose – perrašomų HD DVD diskų išleidimas artėjant šių metų pabaigai. Panašios pozicijos laikos ir Lietuvoje itin populiarus optinių diskų gamintojas „Verbatim“ – bendrovė gamins abiejų formatų diskus. Apie HD DVD ir „Blu-ray“ diskų kainas, beje, ir „Fujifilm“, ir „Verbatim“ kol kas nieko nepraneša. Remiantis anksčiau kitų kompanijų skelbta informacija, galima spėti, kad „Blu-ray“ diskai bus gana ženkliai brangesni nei HD DVD.

Šiuo metu rungiasi du standartai, siekiantys ateityje pakeisti DVD. „HD DVD“ vartotojams ketina pasiūlyti sutalpinti į vieną vienasluoksnio optinio disko pusę 15 GB duomenų, mokant už jį nedaugiau, nei už įprastinį DVD. Prekybą „HD DVD“ įrenginiais ketinama pradėti kitų metų pradžioje. „HD DVD“ remia technologijos kūrėjai „Toshiba“ ir NEC, o taip pat – „Sanyo“, beveik visos didžiosios Holivudo kino studijos. Savo paramą HD DVD formatui yra paskelbusios ir „Intel“ bei „Microsoft“.

„Blu-ray“ diskai turėtų startuoti su 50 GB vienoje disko pusėje talpa (du sluoksniai), o iki 2007 metų žada pasiūlyti vartotojams 100 GB talpos diskus. Tokiai talpai pasiekti bus naudojama keturių sluoksnių technologija, savo prigimtimi analogiška DVD diskų „Dual Layer“ metodui. Šią technologiją remia „Sony“, „Panasonic“, „JVC“, „Thomson“ bei „Disney“ ir „Twentieth Century Fox“ kino kompanijos. Paramą „Blu-ray“ yra paskelbę ir du didžiausi pasaulyje žaidimų leidėjai – „Electronic Arts“ ir „Vivendi Universal“.

Nuo tradicinių DVD šie formatai skiriasi tuo, jog dėl didesnio duomenų tankio darbui su jais naudojamas mėlynos spalvos lazeris.

Taip pat skaitykite:
TDK pasirengę gaminti 200 GB talpos “Blu-ray” diskus (2006-04-12)
Pirmasis nešiojamas kompiuteris su HD DVD įrenginiu (2006-04-12)