Vaizdo plokštes gaminanti bendrovė EVGA yra viena iš tų, kurios produkcija Lietuvoje neparduodama. Gaila – ji garsėja nebloga kokybe bei originaliais sprendimas. Pavyzdžiui, kompanija yra viena iš nedaugelio, dideliais kiekiais gaminančių skysčiu aušinamas vaizdo plokštes.

Apie jos gaminius jau esame rašę – geru pavyzdžiu galėtų būti „Black Pearl“ serijos plokštė „EVGA e-GeForce 7800 GTX KO“, kuri ne tik turėjo aušinimo skysčiu sistemą, bet ir buvo gamykliškai turbinta – procesorius dirbo 490, vaizdo atmintis – 1300 MHz taktiniu dažniu.

Nepigių skysčiu aušinamų plokščių gamyba pasirodė besanti neblogas verslas, tad EVGA anonsavo naują tokio tipo produktą – skysčių aušinamą vaizdo plokštę „eVGA e-GeForce 7950 GX2 Black Pearl“. Jos techniniai parametrai dar neskelbiami, tačiau galim neabejoti, kad nuo standartinių jie skirsis.

„EVGA e-GeForce 7800 GTX KO“ savo laiku kainavo net 1000 JAV dolerių. Kiek kainuos galingoji skysčiu aušinama „eVGA e-GeForce 7950 GX2“ – kol kas nežinia. Bet kokiu atveju, pačiam susimontuoti aušinimą skysčių bus pigiau. Ir tik šiek tiek rizikingiau.