Bene pati geidžiamiausia nVidia vaizdo plokščių gamintoja EVGA savo Youtube kanale paskleidė labai įdomų vaizdo įrašą. Jame demonstruojama naujos kartos ACX, kuris šifruojasi kaip Active Cooling Xtreme, aušinimo sistema. Tačiau video minima data, kuri gali būti svarbi ne tik EVGA produkcija besidomintiems skaitytojams.

Paprastai EVGA plokštėse aušinimas buvo ne pati stipriausia vieta. Aišku prieš Signature 2 aušintuvus negalime pasakyti nieko blogo, o prieš aušinimui skysčiu parengtas vaizdo plokštes galima pakelti kepurę ir žemai nusilenkti, tačiau didžioji dalis EVGA plokščių turi standartinės konstrukcijos aušinimo sistemą.

Gal būt pasirodžius naujos kartos ACX aušinimo sistemai situacija pasikeis ir dauguma vaizdo plokščių turės modifikacijas su tyliu ir vėsiu aušinimu. Iš vaizdo įrašo galima pastebėti, jog šiluminiai vamzdeliai eis išilgai per visą plokštę, o radiatorių aušins du ventiliatoriai. EVGA ACX ne tik aušins bet ir puoš plokštę – juodos ir  auksinės spalvos derinys atrodo išties viliojančiai.

Vaizdo įrašo gale parodoma gegužės 23-iosios data. Taigi po trijų dienų EVGA turėtų anonsuoti pirmąsias plokštes turinčią šią aušinimo įrangą. Tikėtina, kad tai gali būti ne kas kita, kaip laukiamoji naujos kartos GeForce GTX 780 vaizdo plokštė. Taigi nenustebkite, jei ji pasirodys netikėtai greit.

Beje jei jau prakalbome apie nVidia GTX 780 vaizdo plokštes, tai nVidia vieną tokią parodė Šanchajuje vykusio esporto renginio metu. Tai irgi dar vienas ženklas, kad GTX 780 išleidimas jau ne už kalnų. Nuo detalesnių komentarų nVidia atstovai susilaikė.

TechOfTomorrow, 4Gamer.net Games.lt