ESET pristatė atnaujintą kompiuterių saugumo įrankio „Online Scanner“ versiją. Pasitelkę ją visi www.eset.lt/gresmiu-centras/scanner apsilankę kompiuterių naudotojai gali greitai ir nemokamai patikrinti, ar sistema nėra užkrėsta virusais bei kenkėjiškomis programomis.

„Siūlydami įrankį nemokamai ESET siekia suteikti operatyvią pirmąją pagalbą galimai užkrėstiems vartotojų kompiuteriams. Tikrinant juos tokiu būdu naudojamos tos pačios pažangios grėsmių aptikimo technologijos, kaip ir įprastinėse antivirusinėse programose. Internetu pasiekiamos saugumo priemonės itin naudingos jei su asmeniniais duomenimis tenka dirbti viešo naudojimo kompiuteriais“, – pasakoja Darius Černeckis, ESET saugumo sprendimus šalyje atstovaujančios bendrovės „NOD Baltic“ pardavimų vadovas.

Anot D. Černeckio, naujoje „Online Scanner“ versijoje išplėstos nustatymų derinimo galimybės, pagerintas pažangias maskavimosi technologijas naudojančių virusų aptikimas ir suderinamumas su interneto naršyklėmis. Patobulinta ir vartotojo sąsaja: galima pasirinkti, kas bus tikrinama – visi kompiuterio diskai ar tik konkretūs katalogai.

Įrankis naudoja tas pačias virusų parašų duomenų bazes kaip ir „ESET Smart Security“ saugumo priemonių paketas bei „ESET NOD32 Antivirus” programa. „Online Scanner“ kompiuterio tikrinimui pasitelkia ir euristinę „ThreatSense“ technologiją, leidžiančią aptikti ne tik jau žinomus, bet ir naujus virusus prieš jiems pakenkiant vartotojo duomenims. Užkrėsti failai įkeliami į virtualią karantino zoną, kurioje būdami jie nekelia jokio pavojaus vartotojo duomenims. Vėliau juos galima ištrinti arba atkurti.

Atnaujintas „Online Scanner“ yra visiškai suderinamas su 64 bitų architektūros kompiuteriais, juo gali naudotis ir internetą per tarpinę tarnybinę stotį (angl. proxy server) pasiekiantys vartotojai. Įrankis veikia su visomis populiariausiomis interneto naršyklėmis.