Kaip žinia, „Intel Conroe“ procesorius turėtų pasirodyti prekyboje šių metų liepą. Tuo tarpu „eBay“ aukcionų sistemoje nežinomas pirkėjas už maždaug 600 JAV dolerių įsigijo jo inžinierinį pavyzdį.

Tokie pavyzdžiai išsiuntinėjami kompiuterių komponentų gamintojams prieš pradedant prekybą. Nors prekyba jai ir draudžiama, kartais pavyzdžiai išsprūsta į laisvę ir pasirodo prekyboje „iš rankų“, kaip nutiko ir šiuo atveju. Kas procesorių pardavė ir įsigijo neaišku. Tačiau galima manyti, jog pirkėjas nemenkai permokėjo – numatoma „Conroe“ kaina turi būti apie 210$, tuo tarpu šįkart sumokėta beveik tris kartus daugiau. Be to, neaišku ką su šiuo procesoriumi veikti – jo oficialiai nepalaiko jokia pagrindinė plokštė.

Pardavėjas yra iš Malaizijos, tad tikėtina, kad jis susijęs su kuriuo nors pagrindinių plokščių gamintoju. Procesoriaus pavyzdžio aprašyme teigiama, kad jis dirba 1,86 GHz taktiniu dažniu bei bendrauja su atmintimi 1066 MHz magistrale.

„Intel“ šio įvykio kol kas nekomentuoja. Paprastai pasitvirtinus informacijai apie inžinierinių pavyzdžių pasirodymą prekyboje tokie atvejai tiriami, ieškoma, kas galėjo juos išplatinti.