AMD pranešė, jog būsimieji dviejų branduolių „Opteron“ procesoriai, kurie turėtų pasirodyti spalį, kais ne daugiau, nei dabartiniai šios kompanijos gaminiai.

Toks pareiškimas tapo smūgiu į paširdžius „Intel“. Praeitą savaitę paaiškėjo kad jos būsimas dviejų branduolių „Smithfield“, kuris konkuruos su dviejų branduolių „Opteron“, kais maždaug 13 procentų labiau nei dabartiniai dideliu išskiriamos šilumos kiekiu garsėjantys „Pentium IV“ procesoriai su „Prescott“ branduoliu. Tokia informacija jau susilaukė didelės kritikos bei neigiamų epitetų apie „keptuves“ bangos, na o AMD pranešimas apie, lyginant su „Smithfield“, tikrai šaltus dvigubus „Opteron“ tapo dar viena sniego gniūžte į „Intel“ pusę.

Darbinė „Opteron“ temperatūra turėtų siekti 65-67 laipsnius. Spalį turėtų pasirodyti 2.2 bei 2.5 GHz versijos. Drauge startuos ir silpnesni modeliai, kurie bus skirti energiją taupantiems įrenginiams.

Na ką gi, panašu, kad AMD sprendimas optimizuoti architektūrą ir instrukcijas, o ne nuolat kelti realų taktinį dažni pasirodžius 2 branduolių procesoriams gali virsti ženkliu pranašumu. Aišku, kažką prognozuot dar anksti. Gali būti, kad kuomet nereiks pilno pajėgumo, „Smithfiled“ naudos ne visą galią ir, atitinkamai, nereikalaus labai galingo aušinimo…

Taip pat skaitykite:
Būsimieji „Intel“ procesoriai kais dar labiau (2005-01-20)