„Sony“ pristatė dvi naujas namų vartotojams skirtas skaitmenines vaizdo kameras, kuriomis galima filmuoti itin didele HD 1080i raiška. Be to, naujosios kameros gali įrašyti ir erdvinį garsą „Dolby Digital“ formatu – čia darbuojasi jų korpuse integruoti įvairiomis kryptimis nukreipti mikrofonai.

Pirmoji iš naujųjų kamerų pavadinta „HDR-UX1“ (kairėje). Ji turi vidinį 30 GB talpos kietąjį diską tad viskas rašoma tiesiai į jį. Patogu – susitaupo nemažai laiko perkeliant medžiagą į kompiuterį. Antroji kamera, „HDR-SR1“ (dešinėje) rašo į sumažinto skersmens DVD diskus, kas nėra taip jau ir patogu, bet, bet kokiu atveju, kentėti tikrai galima.

Abiejose naujose kamerose naudojama „Carl Zeiss Vario-Sonnar T“ optika, abi jos turi 3,5″ įstrižainės sukiojamą skystų kristalų vaizdo ieškiklį, HDMI išvesties lizdą. Prireikus su jomis galima naudoti belaidį „ECM-HW1″ mikrofoną. Su kameromis jis bendrauja bevieliu „Bluetooth“ ryšiu.

Vaizdui įrašyti naudojamas „Advanced Video Coding High Definition“ (AVCHD) formatas, kurį „Sony“ anonsavo dar geguže. Jo pagrindą sudaro MPEG-4 AVC/H.264.

HD kameros, suprantama, negali būti pigios. Numatoma „HDR-UX1“ kaina siekia 1400 JAV dolerių. Jos sesutė „HDR-SR1“ kainuos apie 1500 JAV dolerių. Iš ankstiniai užsakymai jau priimami, na o pačios kameros prekyboje pasirodys tik spalį.