Noctua ventiliatorių gamoje pasikeitimai. Noctua NF-P12 serija, kuri buvo pati seniausia Noctua gaminama ventiliatorių serija, eina į užtarnautą poilsį. Juos pakeičia naujieji NF-A12x25 ventiliatoriai.

Tiesa, NF-P12 vardas tikrai nebus užmirštas. Kaip ir tapo įprasta, kai ventiliatoriui atsiranda pakaitalas, Noctua pristato pirmtako Redux modifikacija. Tai yra nebe rudos, o pilkos spalvos ventiliatorius su paprastesne komplektacija.


NF-A12x25

Vizualiai NF-A12x25 pakuotė stipriai nepasikeitė nuo savo pirmtako. Iš abiejų pusių atverčiama dėžutė vis dar moderniausia tarp visų ventiliatorių.

Noctua jau buvo pasiekusi maksimumą kompkektacijos klausimu. Tačiau kompanija sugebėjo pralenkti pati save. Šalia tylos adapterių, prailgintojo, Molex adapterio, varžtų bei antivibracinių kaištukų randame ir guminį antivibracinį rėmelį. Kam jis reikalingas, sunku pasakyti.

Jeigu NF-F12 ventiliatoriai orientuoti į statinį slėgį, o S12 serija sukurta maksimaliam oro srautui, tai naujieji NF-A12x25 yra tarpinis variantas tarp šių dviejų priešingybių. Tik nesu tikras ar pasauliui tikrai reikalinga trečia to paties dydžių ventiliatorių serija.

Noctua NF-P12 buvo paskutinis aušintuvas (neskaitant Redux serijos), naudojantis pirmos kartos SSO guolius. Jis buvo pakeisti naujaisiais SSO2 guoliais.

Iš karto krenta į akis tai, kad ventiliatoriaus guoliai užima kur kas daugiau vietos, nei užimdavo prieš tai. Dėl to mažesnė ploto dalis paliekama sparnuotei. Tenka pastebėti, kad dėl to ventiliatoriai primena Scythe Gentle Typhoon, kurie yra labai sėkmingi. Jeigu Scythe nebūtų nutraukusi jų gamybos, tai būtų pagrindiniai konkurentai naujiesiems NF-A12x25.

Šiuose ventiliatoriuose atsiskleidžia nauja Noctua dizaino karta. Nuo šiol tamsiai rudos detalės nebėra vienspalvės – jos įgauna išskirtinę banguotą faktūrą.

Galimos trys ventiliatorių versijos NF-A12x25 PWM, NF-A12x25 FLX ir NF-A12x25 ULN. Šiems ventiliatoriams Noctua nepagailėjo greičio. PWM ir FLX versijos sukasi 2000 apsukų per minutę greičiu, o ULN versija pasiekia 1200 apsukų. Na o esminis skirtumas tarp PWM ir FLX versijų yra PWM apsukų reguliavimas pirmajame modelyje.

NF-P12 redux

Kaip ir būdinga visiems Noctua redux serijos ventiliatoriams, pastebėti, kad tai yra pigesni modeliai galima iš visiškai kitokio dizaino pakuotės.

Iš tiesų, užtenka ir mažesnės dėžutės, kai vienintelis komplektacijoje esantis dalykas yra tik keturi paprasti varžtai.

Šie ventiliatoriai yra paskutinis papildymas pirmos kartos Redux serijoje – Noctua jau spėjo palaidoti (t.y. perkelti į Redux seriją) visus pirmos kartos SSO guolius naudojančius ventiliatorius, dabar belieka laukti trečiosios kartos guolių debiuto ir SSO2 perkėlimo į Redux seriją.

Galimos keturios skirtingos modifikacijos – viena dirba 900 RPM greičiu, kitas 1300 RPM greičiu, trečias analogišku 1300 RPM greičiu, bet turi ir PWM apsukų valdymą, na o ketvirtas pasiekia 1700 apsukų greitį ir taip pat turi PWM greičio valdymą.

Didžiausias pasikeitimas Redux serijoje yra galimybė naudoti antivibracines gumas. O ant pilkų Redux aušintuvų jos atrodo tiesiog nepakartojamai. Deja, jas pirktis teks papildomai, o jos yra tikrai ne pigios – kainuoja beveik 7 eurus.

Išvados

Kaip jau galit tikėtis, standartinės Noctua serijos ventiliatoriai kainuoja daug. Už bet kurį NF-A12x25 serijos ventiliatorių teks pakloti po 30 eurų.  Laimei egzistuoja Redux serija.  NF-P12 Redux ventiliatorių kainos prasideda nuo 14 eurų, kas jau atrodo visai nebaisi suma.

Nesu tikras, ar pasauliui reikalinga trečia 12 centimetrų Noctua ventiliatorių linija. NF-S12 serija pilnai pasirūpina korpuso aušinimu, o NF-F12 serija yra puikiai tinkama radiatoriams. Tad nieko blogo nebūtų įvykę, jeigu šis modelis nebūtų buvęs išleistas.

Beje, jau NF-A12x25 yra paskirta ir nauja užduotis. Jis aušins (o tiksliau dviejų tokių ventiliatorių duetas) naują 120 mm aušintuvą, kuris bus pristatytas netolimoje ateityje.

Vis dėl to labai malonu matyti naujus ventiliatorių dizaino aspektus. Dar įdomiau yra matyti tai, kad Redux serija pradėjo draugauti su Chromax antivibracinėmis gumomis. Su jais pilki ventiliatoriai atrodo tiesiog nepakartojamai. Gaila tik tai, kad vienas gumyčių komplektas (o jų užtenka dviem ventiliatoriam) kainuoja 7 eurus, o tai yra pusė viso ventiliatoriaus kainos.