Dubajaus investicinė bendrovė pranešė įsigijusi kompanijos „Sony“ akcijų. Įmonė „Dubai International Capital“ teigia investavusi nemažas lėtas, bet kokią tiksliai dalį „Sony“ akcijų jie nupirko nežinoma. „The Wall Street Journal“ teigimu, tai veikiausiai yra mažiau nei 5%, nes priešingu atveju pagal Japonijos įstatymus „Sony“ turėtų išplatinti pranešimą apie naują akcininką.

Tie daugiausiai 5% žinoma atrodo nedaug, bet „Sony“ atveju tai ne taip jau ir mažai – didžiausias giganto akcininkas „Dodge & Cox“ valdo tik 8,3% akcijų. Žinia apie investuotojų iš Dubajaus pasitikėjimą kilstelėjo „Sony“ akcijų kursą – jis padidėjo 4,54 procento ir pasiekė 5750 jenų. Tuo tarpu „Nintendo“ kursas sumažėjo 1,28%.

Bendrovę „Dubai International Capital“ 2005 metais įkūrė Dubajaus emyras šeichas Mohamedas bin Rashidas al-Maktoum. Pradinis jos kapitalas buvo 13 mln. JAV dolerių, na o dabar įmonės turtas vertinamas beveik milijardu dolerių. Turbūt gerai jaučia kur investuoti…

https://www.games.lt/g/news.full/9903

Neseniai jau rašėme apie dar vieną Artimųjų Rytų investiciją į IT pramonę – Jungtinių Arabų Emiratų įmonė „Mubadala Development Company“ nupirko 8,1% kompanijos AMD akcijų už 622 mln. JAV dolerių. Netrūksta tvirtinančių, kad Artimųjų Rytų investuotojų susidomėjimą IT bendrovėmis lemia senkantys naftos, ant kurios lėšų sukurta regiono gerovė, šaltiniai.