Kaip jau kalbėjau ankstesnėse apžvalgose, pastaraisiais metais Antec buvo labai apsileidusi naujų produktų kūrime, tačiau dabar jie sugrįžta ir bando užpildyti visas rinkos nišas.

Kartais norint patenkinti dviejų skirtingų pirkėjų grupių poreikius net nereikia kurti skirtingų modelių. Kai reikalavimai interjerui yra vienodi, galima ant to pačio rėmo sumontuoti dvi skirtingas komplektacijas ir vualia – mes jau turime du skirtingus korpusus. Taip šį kartą sužaidė ir Antec, pristatydama P110 Luce ir P110 Silent.

Tai yra aukštesnės klasės modeliai, kainuojantys apie 100 eurų. P110 Luce yra skirtas ieškantiems modernų bet kartu ir solidų dizainą turinčio korpuso, o P110 Silent skirtas konservatyvesnį dizainą mėgstantiems pirkėjams, kuriems ypač svarbi yra tyla.

Mano akys pirmąją klaidą užfiksavo jau pavadinime. Tarp naujų Antec modelių numeracijoje naudojamų skaičių ir indeksų nėra jokio loginio sąryšio. Pavyzdžiui, vidutinės klasės Gaming korpusas vadinasi DF500, vidutinės klasės solidūs korpusai P6, P7 ir P8, šie brangesnieji korpusai P110. Nėra jokio loginio ryšio…

Unbox’ingas

Jei su teiginiu, kad įpakavimo išorei Antec pinigų per daug neišleido sutinti galima drąsiai…

… tai niekas neprieštaraus, kad medžiaginis maišelis vien tik įpakavimui jau yra išlaidavimas.

Komplektacijas sudaro tvirtinimo detalės, instrukcijos bei dvi firminės daugkartinio naudojimo laidų grupavimo juostelės.

P110 Silent komplektacija yra šiek tiek turtingesnė, nes čia randami du papildomi filtrai. P110 Luce atitinkami filtrai jau yra ant korpuso. Vėliau suprasite, kodėl taip buvo padaryta.

Korpusų dizainai

Labiausiai nepatinkantis dalykas, koks tik gali egzistuoti korpuse yra priekinėje dalyje esantis plastikas, kuriame kūrėjai bando imituoti šlifuoto aliuminio išvaizdą. Juk paprasčiausiai būtų galima uždėti paprasčiausią plastikinį priekį ir nebandyti mokinti gaidelio būti ereliu.

Man yra kraupiai keista, kaip tokios kompanijos kaip Fractal Design ar Nanoxia (pastarosios dar nemėgstu dėl to, kad pažeidė šaldytuvų gamyklos Snaigė dizaino patentus) savo pakilimo metu sugebėjo parduoti korpusus su šlifuoto aliuminio imitacija. Ir net nesidrovėjo prašyti sumų, siekiančių 500 litų! Taip, ten yra daug storų skardų, bet mokėti vien tik už tai nėra prasmės.  Juk jie atrodė tragiškai, ir kad tai yra tikro aliuminio parodija (atleiskite, imitacija) nepastebėti buvo galima nebent paveikslėliuose… Ir tam suvokti bei sutvarkyti, Fractal‘iui reikėjo ŠEŠIŲ katrų!

Bet dabar sugrįžkim prie Antec gaminių. Jie turi tikro šlifuoto aliuminio priekį ir tiesa sakant man to jau pakanka, kad korpuso eksterjerą įvertinčiau gerai. Taip pat čia puikiai dera šviečiantis Antec Logo.

Korpusų pagaminimo kokybę rodo jų 12 kg svoris – Antec tikrai netaupė ir pasirinko storas bei kokybiškas skardas.

Pagrindinis skirtumas tarp šių dviejų korpusų yra šonai. P110 Luce turi permatomą šoninę panelę, o Silent versija sunkią storą metalinę panelę su garsą izoliuojančia medžiaga. Nė vienas iš šių variantų nėra nei geresnis, nei blogesnis – abu jie sukurti skirtingų poreikių pirkėjams.

Yra ir daugiau skirtumų. Luce versija turi paprastas viršutines aušinimo groteles. Virš jų yra tvirtas ir solidus dulkių filtras.

Tuo tarpu Silent versijoje jos gali būti uždengtos tokiu dviejų dalių dangčiu, kad būtų geriau izoliuojamas garsas:

Skiriasi ir viršuje esančių komponentų asortimentas. Ant Silent versijos viršaus nerandame RGB valdymo mygtuko. Na o visa kita yra vienoda – įjungimo mygtukas, audio išėjimai, dvi USB 3.0 ir… HDMI išvestis priekyje. Antec teigimi, toks sprendimas palengvina VR akinių pajungimą prie kompiuterio.

Žvilgsnis į vidų

Perėjus prie interjero aptarimo skirtumų tarp P110 Luce ir P110 Silent lieka mažiau, kadangi abu korpusai pagaminti ant tos pačios platformos.

Pradėsiu nuo to, kas man pačiam pirmiausia krito į akis – vaizdo plokštės prilaikymo sistemos.

Džiugu, kad Antec tai įdėjo į korpusą, tačiau kodėl VGA laikiklis yra nudažytas tokia prie bendro interjero dizaino netinkančia spalva. Čia net ir pasistengti reikėjo, kad švelniai atrodančiame interjere būtų tokia iš konteksto iškrentanti detalė.

Pagrindinis skirtumas tarp P110 Luce ir P110 Silent interjerų yra Antec logo ant PSU tunelio. Luce versijoje jis šviečia visa RGB vaivorykšte,, o Silent korpuse jis tiesiog išdažytas geltona spalva. Viskas suprantama, šviečiantis logo korpuso, neturinčio permatomos panelės.

Gale kaip ir įprasta naujos kartos korpusams yra vietos montuoti du 3,5 ir du 2,5 colio kietuosius ar SSD diskus.

Dažnai šiuolaikiniuose korpusuose su maitinimo bloko tuneliu apsiribojama tik dvejomis vietomis 3,5 colio kietiesiems diskams. P110 žengia į šiek tiek aukštesnę lygą, kur toks kiekis yra per mažas. Dėl to dar keturios vietos tokių įrenginių montavimui randamos ant PSU tunelio viršaus. Nors ir yra nuimamos, jos ne pačios estetiškiausios.

Viršuje esančios dvi 12 ir 14 centimetrų vietos radiatoriams ir ventiliatoriams neatrodo labai geras pasiekimas. Tačiau viską kompensuoja korpuso priekis – čia nesunkiai telpa tiek 280 mm, tiek 360 mm aušinimo skysčiu sistemos.

Beje, korpusuose jau yra sumontuoti du ventiliatoriai – vienas įtraukiantis orą priekyje ir kitas jį šalinantis gale. Abu ventiliatoriai yra 120 mm skersmens. Pirmas darbas nusipirkus korpusą būtų perdėti priekyje esantį ventiliatorių į korpuso viršų karšto oro šalinimui.


Išvados

Nė vienas iš šių korpusų nėra nei geresnis, nei blogesnis už kitą. Jie sukurti skirtingų poreikių pirkėjams. Tačiau jau dabar galima nuspėti, kad Luce serijos gerbėjų ratas turėtų būti didesnis, nei Silent fanų būrys.

Nepaisant to, į Lietuvą pirmoji atkeliavo Silent versija, o Luce versijos čia dar nėra. Už P110 Silent korpusą tautiečiai prašo 95 eurų. Korpusas atitinka kainos ir kokybės santykį.

Man patiko gražus P110 serijos korpusų dizainas, tai kaip kokybiškai jie pagaminti. Patiko ir tai, kad gamintojas atsižvelgia į detales, tokias kaip šviečiantis logo Luce versijoje, ar uždengiamas viršus Silent modifikacijoje.

Trūkumai? Na, jų yra tikrai nedaug ir jie nėra esminiai. Šiais laikais net ir vidutinės klasės korpusai turi po tris ventiliatorius, o čia jų yra tik du. Taip pat niekaip VGA laikiklis neįsipaišė į bendrą interjero dizainą. Na o visa kita yra gerai.