Samsung neseniai nusprendė atsisakyti daugelio mažųjų internetinių kompiuterių. Nurodoma, kad toks sprendimas buvo priimtas dėl stiprėjančios konkurencijos su ultrabukais ir planšetiniais kompiuteriais. Panašiu keliu pasuko ir kita žinoma kompiuterių gamintoja Dell, iš gamybos išimdama visus Inspiron Mini internetinius kompiuterius.

Dell gamoje liks tik vienas internetinis kompiuteris. Tai brangesni verslo klasės Latitude kompiuteriai, tačiau atrodo, kad ir jų dienos jau yra suskaičiuotos. Teigiama, jog tokį sprendimą Dell priėmė, norėdama visą dėmesį skirti galingiems ir kompaktiškiems kompiuteriams, žinomiems ultrabukų vardu. Prie tokių įrenginių galima priskirti ir DELL gaminamą XPS Z seriją.

Dell net ir ateityje neplanuoja sugrįžti į šią rinką, tad neturėtumėme išvysti ir gaminių, paremtų naująja Intel Cedar Trail platforma. Taigi jau ir antras svarbus gamintojas palieka netbukų rinką. Acer pareiškė, jog kitais metais paliks nepelningas rinkas, labai tikėtina jog tarp jų bus ir netbukai. Atsižvelgiant į milžinišką kainų skirtumą tarp netbukų ir ultrabukų sunku patikėt, kad išnykus pigesniesiems, didelė jų pirkėjų dalis pereis prie galingesniųjų mažųjų įrenginių.