Mobilių įrenginių rinkoje ir toliau mažėja susidomėjimas delniniais kompiuteriais – vartotojai vis dažniau vietoje jų perka daug funkcijų turinčius mobiliuosius telefonus. Štai vien per pirmą šių metų ketvirtį HP delninukų pardavimai smuko 30%, „Dell“ delninių kompiuterių – 34%. Susidomėjimas kitų gamintojų delniniais kompiuteriais smunka kiek lėčiau, bet jų rinka apskritai per metus sumažėjo 19%.

Nieko nuostabaus, kad „Dell“ nusprendė nutraukti delninių kompiuterių tobulinimą. Nauji jų modeliai bent jau kol kas kuriami nebus, na o atsilaisvinusius kūrybinius ir finansinius resursus daugiausiai kompiuterių pasaulyje pagaminanti bendrovė nukreipė į nešiojamų kompiuterių sritį.

Paskutinis visiškai naujas „Dell“ delninis kompiuteris buvo 2004 metais pristatytas „Axim X50“ su „Windows Mobile 2003“ operacine sistema. Kiek vėliau išleista jo pagerinta versija „Axim X51“, kuri turėjo „Windows Mobile 2005“ operacinę. Nuo to laiko – tyla, kuri bent jau artimiausiu metu ir turi tęstis. Neoficialūs šaltiniai praneša, kad kompanijoje svarstoma ir visiško delninių kompiuterių gamybos nutraukimo galimybė.