Nedidukė Teksaso valstijoje įsikūrusi firmą „Biax“ kreipėsi į teismą kaltindama kompaniją „Intel“ pažeidus jos teises į patentuotų technologijų naudojimą.

„Biax“ tvirtina, jog „Hyper-threading“ paskirstyto skaičiavimo technologija, naudojama „Intel“ procesoriuose, iš esmės yra šios firmos prieš keletą metų JAV Patentų biure registruotos technologijos plagiatas. Patente numeris 4847755 aprašomas mašininių skaičiavimų optimizavimo būdas sukuriant dvi virtualias mašinas bei skirstant joms instrukcijas paraleliai. Na, iš tiesų – būtent tai ir daro „Hyper-threading“, t. y. sukuria du virtualius procesorius ir dalija skaičiavimus jiems.

„Hyper-threading“ technologija naudojama „Itanium 2“, „Xeon“, „Pentium 4“, „Pentium 4 Extreme Edition“ bei nešiojamiems kompiuteriams skirtose „Pentium 4“ procesorių versijose.

„Biax“ Vs „Intel“ bylą jau birželio mėnesį turėtų nagrinėti prisiekusiųjų teismas. „Biax“ reikalauja uždrausti „Intel“ naudoti HT technologiją bei priteisti iš kompanijos neskelbiamą pinigų sumą. „Intel“ proceso nekomentuoja bei teigia savo argumentus pateiksiantys tik teisme.

Ech, ta svajonių šalis už Atlanto, kur bet kas bet kada gali paduoti bet ką į teismą dėl bet kokios priežasties…