Paprastai nauji aušinimo oru sistemų gamintojai dažnai neatsiranda. Neseniai visuomenei buvo anonsuota viena nauja tokia kompanija – ID Cooling. Tačiau tuo pastarojo meto naujienos nesibaigia. Raijintek – dar viena debiutuojanti aušinimo sistemų gamintoja.

Raijintek – Vokietijoje įsikūrusi kompanija, kuri savo produkciją gamins Taivane. Kompanijos branduolį sudaro žmonės projektavę Xigmatek aušintuvus, prie jų yra prisijungę ir keletas inžinierių iš Cooler Master. Todėl nesistebėkite, jei rasite panašumų į kitų gamintojų aušintuvus. Pirmas dalykas krentantis akis žiūrint į jų produkciją yra žema kaina. Pats brangiausias aušintuvas jų gamoje vertas vos 120 litų.

Pigiausias siūlomas aušintuvas bus Raijintek Aidos. Jis tėra vertas vos 60 litų. Išoriškai produktas yra labai panašus į Xigmatek Loki. Jis turi keturis 6 milimetrų šiluminius vamzdelius, kurie tiesiogiai liečiasi su pačiu procesoriumi. 92 milimetrų ventiliatorius gali dirbti 1000 – 2400rpm greičiu. Procesorius labai panašus į Xigmatek Loki, tačiau gamintojo teigimu už jį kur kas pranašesnis, kadangi jų atliktuose testuose matome, kad 4,3 GHz dažnį pasiekęs Core i7 3970X procesorius yra 4 laipsniais vėsesnis, nei Xigmatek’e esantis analogas dirbantis 100 MHz mažesniu dažniu.

Kiek didesnė Aidos modelio versija bus Raijintek Themis. Ji turės tik tris šiluminius vamzdelius, tiesa jie bus net 8 milimetrų storio. Ant aukštesnio radiatoriaus atsirado vietos didesniam 120 milimetrų dydžio ventiliatoriui. Dėl didesnio dydžio jam pakaks dirbti mažesniu maksimaliu 1800 RPM greičiu. Aušintuvas ant Core i7 3970X procesoriaus, dirbančio 4,4 GHz sparta pasirodė 1 laipsniu geriau nei panašus Xigmatek gaminys Gaia, taigi jų aušinimo našumas yra apylygis. Numatoma kaina – kiek daugiau, nei 80 litų.

Na ir paskutinis pristatytas aušintuvas kiek išsiskiria nuo pirmųjų dviejų. Tai – dideliu storiu pasižymintis Raijintek Ereboss. Masyvaus radiatoriaus plotis bus beveik 10 centimetrų. Jame bus šeši 6mm skersmens šiluminiai vamzdeliai. Jeigu radiatoriaus storis bus labai didelis, tai ventiliatorius bus dvigubai plonesnis – vos 13 milimetrų vietoj įprastų 25mm. Jis suksis 1100 – 1650 apsukų per minutę greičiu. Pagrindiniai jo konkurentai bus didieji nebrangūs aušintuvai, tokie kaip Thermalright Macho HR02 ar Scythe Ninja 3. Raijintek Ereboss kaina – apie 120 litų.

Taip pat ateityje sulauksime atskirai pardavinėjamų ventiliatorių, Thenis Evo su didesniu radiatoriumi. Taip pat kompanija ruošiasi žengti ir į maitinimo blokų bei kompiuterių korpusų rinką. Nežinia, ar šiuos aušintuvus galėsite nusipirkti kiekvienoje Lietuvos parduotuvėje, bet jie tikrai bus randami į entuziastus orientuotose parduotuvėse, kurios produktus ima iš užsienio didmenininkų.

Caseking, Games.lt