„Altec Lansing“ nepaliauja stebinti originaliais sprendimais. Neseniai pristatyta dviejų kolonėlių sistemą „MX5020“, kuri gerai atkuria žemus dažnius ir be žemų dažnių generatoriaus (subwoofer). Ją jau išbandėme.

Na o dabar – dėmesio. „Altec Lansing“ pristatė 5.1 garso sistemą, kuri susideda iš keturių komponentų. Taip, tikrai tik iš keturių. Bendrovė aiškina, jog dvi galinės 5.1 sistemų kolonėlės – nepatogus, vietą švaistantis bei dažnai varginantis dalykas. Taigi, bandoma pritaikyti gana originalų sprendimą ir sumažinti komponentų skaičių iki keturių priekinių, stengiantis maksimaliai išsaugoti erdvinius efektus.

Tam pasitelkta „Side-Firing Dipole Surround“ technologija. Jos esmė gana paprasta. Galinės kolonėlės įrengtos viename bloke su priekinėmis, bet yra pasuktos į sistemos išore tam tikru kampu ir transliuoja kiek modifikuotus savo garsinius kanalus. Pastarieji atsimuša į už vartotojo nugaros esančią sieną bei grįžta atgal, tokiu būdu ir sukurdami erdvinio garso efektą.

Prie naujojo kolonėlių komplekto „GT5051 5.1“ galima vienu metu prijungti tris transliuojančius įrenginius – pavyzdžiui, televizorių, AK ir MP3 grotuvą.

Sprendimas tikrai originalus, tačiau norom nenorom kyla keletas klausimų. Kokio dydžio kambariuose naujoji technologija praranda efektyvumą? Ar ji apskritai veiksminga, ar tik vargana „tikro“ 5.1 imitacija..?

„GT5051 5.1“ turėtų pasirodyti Vakarų Europos parduotuvėse jau šį mėnesį. Jei sistema atkeliaus į Lietuvą – reikės ją išbandyti ir pažiūrėti, ar naujiena verta dėmesio. Bet kokiu atveju – už sprendimų originalumą „Altec Lansing“ tikrai verti maksimalaus įvertinimo 🙂