Sujudimas veidrodinių fotoaparatų rinkoje tęsiasi. Šiais žodžiais naujienas pastaruoju metu pradėjau jau ne kartą, bet… tiesiog nėra ką daugiau ir pasakyti. Prie šio rudens veidrodinių naujienų „Nikon D80“, „Canon 400D“, „Sony a100“ (beje, visi šie modeliai jau parduodami Lietuvoje) prisijungė dar viena – „Fujifilm“ pristatė naują veidrodinį fotoaparatą su 12 Mpix raiškos matrica „FinePix S5 Pro“.

2007 metais turintis pasirodyti fotoaparatas visų pirma fotografijos mėgėjus turėtų žavėti savo matrica – 12,34 Mpix SuperCCD SR Pro. Įspūdinga, ar ne? Bet neskubėkite žavėtis – viskas nėra taip gerai kaip atrodo. Iš tiesų pačią fotografiją fiksuoja tik 6,17 Mpix, na o likę 6,17 Mpix skirti informacijai apie jos sričių šviesumą surinkti.

Anot tinklapio „Digital Photography Review“, naujasis „FinePix S5 Pro“ bus surenkamas į „Nikon D200“ korpusus, tad jam tiks Nikon F tvirtinimo objektyvai.

Fotoaparatas turės 2,5 colio įstrižainės skystų kristalų ekranėlį, 11 automatinio fokusavimo taškų, i-TTL blykstės valdymą. Nuotraukos bus išsaugomos „Compact Flash“ tipo kortelėse. Gali būti, jog „FinePix S5 Pro“ turės ir bevielio tinklo modulį, bet tai dar nėra galutinai aišku.

Prekyboje „FinePix S5 Pro“ turėtų pasirodyti kitų metų vasarį. Kaina kol kas nežinoma.