Praeitą vasarą pristatytą „Creative“ garso plokščių su „X-Fi“ garso procesoriais seriją gaubia tamsūs debesys. Dešimtys internetinių ir spaudos leidinių priekaištauja kompanijai dėl neišbaigto produkto, tuo tarpu patys „Creative“ neskuba klaidų taisyti.

O viso ko pradžia buvo graži. „Creative“ teigė, kad naujieji „X-Fi“ garso procesoriai pakeis mūsų, vartotojų supratimą apie kokybišką garsą. Žavėjo ir kitkas – 51 milijonas tranzistorių viename luste, naujos galimybės ir programos, dailios pakuotės. Visgi netrukus po plokščių pasirodymo prekyboje kilo nemenka nepasitenkinimo jomis banga. Pirkėjai skundėsi nekokybišku, trūkinėjančiu garsu, mėlynais mirties ekranais, kompiuterių pakibimais apskritai bei tuo, kad naujosios garso plokštės pasirodė esančios nesuderinamos su „nForce 3“ bei „nForce 4“ mikroschemų rinkiniais.

„Creative“ kai kurias klaidas pripažino ir pažadėjo jas ištaisyti. Tačiau dabar, po gero pusmečio pažiūrėjus, kas buvo padaryta, matyti, kad nuveikta praktiškai… nieko. BIOS sistemų atnaujinimus, pagerinančius suderinamumą su „X-Fi“ plokštėmis išleido vos keli pagrindinių plokščių gamintojai. Buvo išleistas kažkoks pačių garso plokščių „firmware“ atnaujinimas, tačiau jis iš interneto dingo taip pat greit kaip ir pasirodė – daug kas skundėsi, kad jis tiesiog nužudo ir tai netobulas „X-Fi“ plokštes. Jų trūkumais pirkėjai, testuotojai ir toliau skundžiasi, tačiau nepanašu, kad tai kam nors labai rūpėtų.

Panašu, kad „Creative“ galų gale virto tuo, prie ko ilgą laiką artėjo – dideliu nerūpestingu monopolininku, kuris nevargsta rūpindamasis pirkėjais, kurie šiaip jau ir neturi pasirinkimo ką pirkti. Skamba griežtai, bet tai, kad kompanija per daugiau nei pusmetį nepadarė nieko „X-Fi“ problemoms bent dalinai išspręsti jau savaime iškalbingas faktas.